2024-09-02 – „Petice, které nejsou podpořeny silovou akcí, stojí už od roku 1415 toliko za …“
02. září v dějinách:
-
V roce 1953 se narodil Ahmad Šáh Masúd, legendární afghánský politik a vůdce tádžického původu: „Chování Tálibánu a jeho extremistické postoje v žádném případě neodpovídají tolerantnímu islámu. Vždy jsme byli a stále jsme proti extremistickým tendencím islámu. Nepřestali jsme trvat na obraně tolerantního islámu, který by byl výhodný pro každého muslima v Afghánistánu i na celém světě, a vždy ho budeme hájit.“ Zavražděn byl při atentátu dva dny před akcí, kdy po nárazu dvou letadel do dvou domů v New Yorku tři z nich spadly.
-
V roce 1415 podepsalo 452 příslušníků české a moravské kališnické šlechty „List proti upálení Jana Husa“ a odeslali jej 5. září kostnickému koncilu. Nejpozději od tohoto data bychom si měli pamatovat, že petice, pokud nejsou podpořeny silovou akcí, stojí toliko za hovno.
Zdravé síly vítězně táhnou ve východním Německu: V Durynsku zvítězila AfD s 32,8 procenta hlasů, v Sasku zvítězila CDU dosavadního zemského premiéra Michaela Kretschmera se ziskem 31,9 procenta. AfD skončila jen těsně druhá s 30,6 %.
Ivan Hoffman na Radiu Universum: O prázdninách se odehrál atentát na prezidentského kandidáta Donalda Trumpa, dosavadní prezident pak odstoupil od kandidatury. To jsou poměrně zlomové okamžiky v prezidentské kampani. Jsou to věci nebývalé a je s podivem, jak rychle, když se taková událost stane, v dnešní době vyšumí. Jak rychle to překryjí další témata. Ono nejprve tedy republikánům hrozilo, že přijdou o svého kandidáta. Ta kulka mu ale prostřelila jenom ucho. Bylo to fakt velice těsné. Vzápětí demokratům hrozilo, že jim jejich kandidát naopak zůstane. Za minutu dvanáct se jim ho podařilo přinutit, aby nekandidoval. No, a obojí samozřejmě zamotalo hlavu sázkovým kancelářím. Na ty je dobré se vždy dívat, protože jak to tipuji, protože jim jde o peníze, tak Trump byl po atentátu jasným favoritem. Navíc on k sobě přibral J. D. Vance, což je takový mladý Trump, který ovšem vzešel z chudých poměrů. Doopravdy zajímavý republikánský kandidát, který pro voliče mohl být takovou jistotou, že kdyby příště se do toho Trumpa trefili, tak se nic neděje, protože druhý Trump je připraven. No, a teď se ovšem spekuluje, že demokrati udělají z viceprezidentky Kamaly Harrisové hvězdu. A to se dá udělat. Na to jsou odborníci na show business. No, a za ní se sešikují progresivní Američané, menšiny, ženy. Takže to bude zřejmě souboj velmi vyrovnaný. Možná že ta Harrisová je dnes v některých průzkumech favoritkou. Hendikepem Trumpa je věk. To je jasné. Teď on je ten nejstarší, protože Biden už nekandiduje. Řekl bych, že problémem Harrisové je hlava. Ale obojí jim u Američanů projde. To je potřeba si uvědomit. Já si vždycky vzpomenu, jak ještě za Bushe mladšího, když byl prezidentem, tak byl jeden takový rozhovor s jeho voličem, který tak bezelstně o Bushovi řekl: „Já vím, že on není moc chytrý, ale to já nejsem také. Takže proto mi je velice blízký.“ A tak to může být u demokratů letos.
Richard Perman: Letouny F-16 nepřinesou během ukrajinského konfliktu ukrajinským ozbrojeným silám mnoho výhod, protože se mohou stát jak cílem ruských úderů, tak „náhodným“ cílem pro protiletadlový raketový systém Patriot, řekl bývalý analytik CIA Ray McGovern. v rozhovoru pro kanál Neutrality YouTube Studies. Bývalý zpravodajský důstojník námořní pěchoty Scott Ritter je přesvědčen, že by mohlo dojít ke globální jaderné válce. Ritter rovněž zdůraznil, že ukrajinský útok na Rusko s použitím zbraní dlouhého doletu poskytnutými USA by si Rusko mohlo vyložit jako přímý útok USA, NATO na ruské území a považovat jej za předehru k větší vojenské invazi zaměřené na dosažení konečného cíle USA, kterým je strategická porážka Ruska.
Vidlák na Deníku TO: Předseda vlády Fiala oznámil, že investice desítek milionů korun daňových poplatníků do závodů motorek se nám několikanásobně vrátí. Když je vláda schopna takových ekonomických zázraků, chápete, jak je možné, že hospodaří s třísetmiliardovými deficity? Tak když uklízečky ve školách přidáno nedostanou, protože na to nejsou peníze, tak jim třeba budou dávat volňásky na Velkou cenu Brna. V té chvíli se to skutečně několikanásobně vrátí. Oškubeme důchodce, oškubeme uklízečky, a aby nepyskovali, dáme jim držhubné v podobě závodů motorek. Na peníze mi to vychází velmi kladně a Stanjura bude mít za co nakoupit předraženou velkorážovou munici pro Ukrajinu. Čemu na tom nerozumíte? Že to nebude fungovat ve vztahu k volebním preferencím? To nebude, ale v případě Fialy už bohužel jeho preference nenapraví, ani kdyby prozřel a stal se čestným mužem.
Marian Kechlibar: Islámský stát se vysmívá německému záměru zakázat nošení nožů nad 6 cm délky slovy “když vyrobíme výbušné narozeninové dorty, zakážete dorty?” A doporučuje svým věrným muslimům, aby při dalších útocích používali běžné pracovní nástroje jako kladiva, s jejichž zákazem bude mít německý erár extra pikantní problém.
PŘEDVOLÁNÍ kvuli ‚negativnimu obsahu vuci vlade CR‘ na FB profilu jedne pani:
https://pravyprostor.net/predvolani/
To mi pripomina film Vyssi princip, kde studenti primalovali v novinach fousy na fotku nejakeho Nemce (urednik ci dustojnik? – taky se to vysetrovalo a jak to dopadlo… (napraskal je jeden ‚z nich‘, ze studentu…)*
Ve filmu je nejcasteji citovan Tacitus, ktery mluvi o povaze bezpravi Prevratu lepe, nez kdokoliv jiny v historii a soucasnosti (filosof/politik…).
Tommy Robinson se vraci v Rijnu do Anglie, predpoklada se, ze bude zadrzen. .. Tommy ale rika, ze neuhne, ze se do Anglie vrati.
Duvody, proc po nem jdou a jakymi prostredky popisuje v cerstvych rozhovorech s Jordan B Petersonem. (take zkouseli T. Robinsona pretahnout na jejich stranu).
*btw. me take jednou nedavno nahlasovali (take z ramce (blizsiho) kolektivu) – slovni sniznost na me nazory (byla to mlada Nemka – ruda ideolozka, ktera se mnou dedokazala vest diskuzi – jen se krute smala (jako Umbridge).