Zpět

Skotské vítězství zdravého rozumu

Text 4.3.2023

Jaká radost, když v té divoké válce proti západní civilizaci alespoň jeden prominentní nepřítel padne, a jeho politická smrt vyděsí potenciální následovníky, kteří se už domnívali, že je vyhráno a že se pokrokové vidění světa prosadilo.

Ukázalo se, že stále ještě existuje hranice, za níž se lidé bouří. Šéfka Skotské národní strany, extrémní progresivistka Nicola Sturgeonová, dosud považovaná za neporazitelnou bojovnici za nezávislost Skotska, byla přinucena pod tlakem veřejnosti podat demisi. Je totiž přímo posedlá právy podivínů, kteří si říkají transgender, a usilují o legální práva a nároky spojené se změnou pohlaví. Ty jsou velmi problematické, protože někteří muži, kteří se nehodlají zbavit svých genitálií a neprojdou hormonální terapií, ohrožují ženy zejména ve věznicích a ženských domovech pro oběti sexuálního násilí. Trvají i na přístupu do ženských ubikací, šaten a toalet. Už delší dobu se také jako trans-ženy zúčastňují sportovních utkání a brutálně vítězí nad slabším pohlavím.

Martina Navrátilová si kdysi vysloužila zuřivé nadávky na internetu, když jednu takovou tenistku v mužském těle kritizovala. Jsou to jistě krajní případy, ale ukazují na zásadní problém, že nelze vědecky nedokazatelný subjektivní názor jen tak jednoduše právně uznat. Proto i tak liberální britské zákony vyžadují před legální změnou sexuální identity dva roky života v opačném pohlaví a dva posudky psychiatrů. Dokonce byla nedávno v Anglii zrušena klinika na hormonální blokaci nezletilé mládeže.

I to málo bylo Sturgeonové trnem v oku, možná také chtěla vyvolat konflikt s britskou konzervativní vládou a v prosinci ve skotském regionálním parlamentu prosadila zákon, který snížil hranici přechodu z 18 na 16 let, délku minimálního tranzitního života na 3 měsíce a lékařské potvrzení o subjektivně pociťované nepohodě (dysforii) zrušil zcela, tak, jak to požadují bojůvky za práva trans.

Britská vláda promptně v lednu skotský zákon vetovala, ale co čert nechtěl, než se stačily sešikovat demonstranti, stál před soudem muž v ženské paruce obviněný z dvojnásobného znásilnění, jenž se prohlásil za trans, změnil si jméno a byl internován v ženské věznici. Tohle bylo na snášenlivou a tolerantní společnost příliš velké sousto a Sturgeonová na každé apelaci parlamentní opozice a tiskové konferenci nebyla schopna odpovědět na toxickou otázku, zda jde o muže nebo o ženu, a mluvila o jakémsi jedinci.

Neměla šanci, vždyť tolikrát v minulosti tvrdila, že je zapotřebí sebeidentifikaci trans uznávat bez omezení a prosazovala, aby učitelé vycházeli vstříc dysforii žáků, používali ve škole zvolené jméno i rodová zájmena a neinformovali rodiče.

Možná se o skandál zasloužila i slavná anglická spisovatelka J. K. Rowlingová (bydlí v Edinburghu), která proti chystanému zákonu vedla kampaň za práva žen, a považuje biologické pohlaví za základ společnosti, jež nelze popírat jako pouhou společenskou konvenci (social contract) bez tragických důsledků, jakou je například blokace puberty u zmatené mládeže. Vždyť trans-ženy a trans-muže lze uznávat a tolerovat jednoduše jako zvláštní kategorii bez nároků na binární legální status.

Absurdní spory ohledně osobních zájmen, definici žen, oslovení a patvary jako lidé, kteří menstruují a popírání biologických rozdílů má negativní dopad na adolescenty, vede k neuváženým žádostem o nezvratnou hormonální blokaci, často vyvolanou skupinovým afektem nebo nevědomou homosexualitou. Nejistota a zmatek v pohlavní orientaci negativně ovlivňuje křehké milostné vztahy mladých lidí a vede k rozpadu společnosti.

Všechny příspěvky s Alexander Tomský

Diskuze:

  1. Ano i u nás by už mohli někteří lidé dostat rozum a nehnat se za každou ,, světovou volovinou”…:-)

  2. V mestách Sodome a Gomore, by si tiež klepali po čele, lebo hoci uznávali homosexualitu a pedofiliu, tak to, že by sa nejaký muž, alebo žena vydávali za osoby s iným pohlavím tak to by bola pre nich tiež silná káva. 😮

Napsat komentář