„Odbankování“ – nejnovější wokeistická zbraň
Na nejnovější wokeistické zbrani zvané anglicky „debanking“, namířené proti osobám „pravicového“ smýšlení, je nejbizarnější to, že je provádějí osoby nebo firmy, které na tom pravicovém smýšlení alias demokratickém kapitalismu vydělávají kolosální peníze. Šéfka zřejmě „levicově“ smýšlejícího konsorcia britských bank NatWest, jejíž členská banka Coutts zablokovala účet Nigelu Farageovi z dnes už prokázaně politických motivů, živořila na levicově trapném platu 5 milionů liber ročně. (Znásobte si to 27krát, chcete-li mít představu, čemu by se to rovnalo v korunách).
I poté, co přiznala „pochybení“ v podobě nepravdivého a Farage dehonestujícího tvrzení sděleného redaktorovi BBC (jenž je promptně zveřejnil), bude z banky odcházet s odstupným odhadovaným na 4 miliony. A to i přesto, že po Farageově „debankingu“ konsorcium Nat West ztratilo během pár dnů na akciové hodnotě 840 milionů.
Obyčejný smrtelník se špetkou logického myšlení se může tázat, jak je vůbec možné, že banka žijící z peněz svých klientů a jejich investování, dokáže z důvodů jakýchsi „politických hodnot“ tyto klienty vyloučit a zahodit tím tolik peněz, k jejichž celkové částce se ještě připočte několik milionů, které z ní Farage nepochybně vysoudí, nemluvě o dalším předpověditelném poklesu akciové hodnoty.
Odpověď možná najde v nedávné historii. NatWest je totiž jedna z bank, kterou britská vláda zachránila před krachem ve finanční krizi roku 2008 částkou 45 miliard, a stala se tak jejím hlavním akcionářem. To, aby ti ředitelé nepřišli o práci a mohli si dál platit milionové platy z daní každé učitelky, zdravotní sestry a řidiče autobusu za to, že banku vedli ke krachu svou chamtivostí a stupiditou – jak v této nové aféře připomněla britská média. Z těch, jak vidno, se dodnes nevyléčili, ještě k ní přidali módní wokeismus, aby nezaostávali za pedagogy, novináři, umělci a pracovníky neziskovek, kteří pilně nastolují totalitní režim za zády volených politiků – jakým donedávna byl – a zdá se, že opět bude – Farage, vítěz dvou voleb do europarlamentu. Jeho zásluhy na brexitu mu dodnes nemohou odpustit.
Kolem aféry Farage versus banka se nahromadila spousta matoucích informací, po jejichž protříbení se její průběh jeví takto:
Po téměř čtyřiceti letech klientské loajality mu jeho banka (starodávná milionářská banka Coutts, která se pyšní noblesními klienty od královské rodiny po velekapitalisty a veleúspěšné rockové hvězdy) sdělila, že mu vypovídá služby, bez uvedení důvodu. Po Farageově oznámení, že mu nejmenovaná banka zrušila účet z politických důvodů, se do něho wokeokracie pustila kanonádou pomlouvačných spekulací, jejímž jedním z následků bylo odmítnutí účtu od dalších devíti bank. A my si můžeme opět lámat hlavu, jak dokáže téměř celý bankovní sektor odmítnut vklad milionu liber pro pokrokové „ideové hodnoty“.
První takovou spekulaci pronesl jeden labouristický poslanec neprokázaným a podle Farage lživým nařčením, že přijal 548 tisíc liber od nějakých Rusů. (Poslanec to řekl na půdě parlamentu, takže je chráněn před soudní žalobou za nactiutrhání). Druhou zveřejnila BBC s tvrzením, že rozhodnutí banky bylo čistě komerční, neboť Farageovy investice v bance klesly pod povinné minimum jeden milion liber. A že tuto informaci BBC získala od spolehlivého zdroje uvnitř bankovního konsorcia NatWest. Tímto zdrojem, jak se později ukázalo, byla samotná ředitelka korporace.
Farage mezitím získal text 36stránkového „kádrového posudku“, který si na něj banka sepsala, s jasnou politickou motivací. A zveřejnil jej na internetu. Obsahuje takovéto perličky:
„NF je vysoko-profilová osoba a kontroverzní osobnost ve veřejném životě, aktivně provokující kontroverze. Finanční riziko vzhledem k údajným ruským konexím, i když mu žádné nejsou prokázány. Negativní image v médiích. Podezření z rasismu, xenofobie a antisemitismu. Kamarádí se s antivakcinářským a rasistickým tenistou Novakem Djokovičem. Přehrál na svém programu video komika Ricky Gervaise zesměšňující transgenderové hnutí.
Závěr kádrového posudku: „Výbor si nemyslí, že nadále udržovat bankovní služby pro NF by se shodovalo s ideovými hodnotami banky Coutts.“
Zjišťuje se, že případ Farage je jen špičkou ledovce. Hromadí se případy „odbankování“ kritiků progresivistických dogmat. Skotská novinářka dostala od své banky padáka za tvrzení, že ženy nemají penis. Vikář tázající se své banky, proč vyvěšuje duhové vlajky, měl účet zrušen za „diskriminační názory“. Odbankován byl předseda asociace na ochranu svobody slova. Odmítnutí bankovního účtu zažila i řádně registrovaná politická strana Reclaim, kterou založil, s anti-woke programem, herec Laurence Fox. Debanking postihlo i dva bývalé konzervativní politiky a několik podnikatelů za kritiku covidových lockdownů. Spisovatelce hraběnce Alexandře Tolstoy zrušila banka NatWest účet coby „politicky exponované osobě“ za novinové interview z roku 2011 přiznávající se k milostné aférce s ruským oligarchou. A – jak zjišťuje Farage – tisíce živnostníků přišlo o účty za to, že přijímají platby v hotovosti.
Pro ty všechny Farage rozjel kampaň proti wokeovskému debankování, které vnímá jako součást tažení za likvidaci hotovosti a digitalizaci měny hrozící totální likvidací svobody. Použil této aféry jako varování, jak s námi dokáže establishment zatočit, jestliže přestane platit hotovost. Prostřednictvím bank budou jacíkoli padouši, kteří se dostanou k moci – diktovat a kontrolovat, co si myslíme a co kde říkáme, a jakmile se jim znelíbíme, udělat z nás žebráky. A vyhlásil wokeistickým bankám veřejný boj.
„Stávám se zastáncem a bojovníkem za muže a ženy, kteří měli zrušené účty. Z bank se nesmějí stát politické instituce. Chci v bankách kulturní změny a právní změny a nechci, aby byly ze systému vyhnány hotovostní platby a my byli zatlačeni do digitálních měn.“
Politizace ekonomiky zjevně nabývá v západním světě monstrózních rozměrů podle čínského modelu a hrozí totální likvidací občanských svobod. Proto zaskandujme trojnásobné hurá českým živnostníkům statečně bránícím hotovostní platby. Berme je jako bojovníky v partyzánské válce proti totalitě. Pomáhejme jim tím, že budeme stále nosit po kapsách dost bankovek a mincí, aby nás žádná hotovostní platba nevyvedla z míry. Ať si na tom třeba trochu vydělají i kapsáři. Chlácholme se vědomím, že co nám dokážou sebrat oni, je pidizlomeček toho, co nám bude moci krást digitalizovaný systém, před nímž nebude možné se ničím chránit.
Kurasovy knížky najdete třeba zde: http://www.pi-shop.cz/kuras/
Všechny příspěvky s Benjamin Kuras
Minimálně omezím platby kartou
Všechno špatné k nám ze Západu došlo, dojde i toto. Jen pochybuji, že se těm postiženým podaří získat nějaké dokumenty, které by to potvrdily.
Já jsem byl nedávno vyzván, abych se dostavil do banky k aktualizaci účtu, což spočívalo v okopírování mých dokladů. Chápal bych to, kdybych měl od banky kreditku, ale ty mám od jiných bank. V té bance mám jen běžný účet a teprve asi 5 let, žádný kontokorent, nikdy jsem od nich neměl ani korunu, oni mají mé peníze. Tvrdili, že jim to ukládá zákon. Pro Čechy žijící v zahraničí, jako pan Kuras, to může být obrovský problém, pokud si nechali propadnout pas a jiný český doklad s fotkou nemají, protože vystavení nového pasu trvá naší Kafkovým Procesem inspirované státní správě klidně i půl roku.
Přátelé, představujeme nový diskusní a linkovací portál https://urlzs.com/RkUsk – naším cílem je vytvořit co nejrozmanitější zájmové komunity a umožnit v rámci nich i mezi nimi svobodnou diskusi bez algoritmů a bez cenzury, jako alternativu k Facebooku na Slovensku a v Čechách.
Navíc jsme bez reklamy, podporujeme anonymitu (registrace je možná bez emailu) a běžíme na open source.
Čekněte nás! 🙂