V Rudém moři to vře. Další konflikt je na spadnutí. A zase jsou v tom lodě
„Bylo by opravdu paradoxní a cynické, kdyby konflikt, který vedl k takovému utrpení a takové zkáze a který nepohnul světem, by eskaloval kvůli útokům na neutrální lodě,“ uvedl začátkem prosince dlouholetý válečný korespondent a bezpečnostní analytik, Zoran Kusovac. Situace na Blízkém východě je více než napjatá. A to nejen kvůli válce v Gaze, ve které během pár měsíců zahynulo přes dvacet tisíc civilistů, většinou ženy a děti.
Média stále častěji obrací pozornost na útoky jemenských povstalců, Húsíů, na komerční lodě a americká vojenská plavidla v Rudém moři. Húsíové vnímají tuto agresi jako druh odplaty za válku v Gaze a neochotu či neschopnost západních lídrů zastavit izraelské bombardování palestinského obyvatelstva. Pravidelné útoky v Rudém moři by ale podle odborníků mohly ovlivnit globální obchod a cenu ropy. Co víc, Húsíové jsou nepřímo podporováni Íránem. A to i kvůli válce mezi Jemenem a Saúdskou Arábií podporovanou Spojenými státy, která si v Jemenu od roku 2014 vyžádala přes 300 tisíc obětí. Kromě toho vztahy mezi Iránem a Spojenými státy jsou napjaté již od dob studené války.
Například v roce 1953 americká tajná služba CIA zorganizovala v Íránu údajný protikomunistický puč a zabezpečila pokračování despotické rodiny šáhů. A v osmdesátých letech Spojené státy podpořily iráckého prezidenta Saddáma Hussajna ve válce proti Íránu. S koncem studené války se vztahy mezi USA a Íránem nijak významně nezlepšily.
Takzvanou válku proti komunismu totiž rychle vystřídala válka proti terorismu. A Írán se stal jednou ze zemí osy zla. Jak prezident George W. Bush nazval země, které podle americké vlády podporovaly terorismus. A Írán byl podle amerického generála Wesleyho Clarka po útoku 11. září 2001 na seznamu zemí (Irák, Sýrie, Libanon, Libye, Somálsko, Súdán, Írán), jejichž režimy se Spojené státy chystají postupně vojensky odstranit.
„Když íránská vláda nepřistoupí na kompromis, bylo by nejlepší, kdyby někdo jiný začal s válkou,“ řekl v roce 2012 na fóru o Blízkém východě Patrick Clawson, ředitel výzkumu známého Washingtonova institutu. Clawson pokračoval: „Íránské ponorky jdou pravidelně pod vodu, no a může se stát, že někdy nevyplavou. A kdo ví proč? Přece víme, jak fungují tajné operace, a mohli bychom proti Íránu přitvrdit.“ Clawson analyzoval důležitost krizí pro vyvolání konfliktů a poukázal na některé historické události, které v minulosti vtáhly Spojené státy do války. Šlo o explozi vojenské lodě USS Maine v roce 1898, potopení zaoceánského parníku Lusitanie v roce 1915, o útok na Pearl Harbor v roce 1941 a Tonkinský incident v roce 1964. Všechny tyto jmenované události pojí přitom kontroverze o tom, jak a proč proběhly.
Dnes víme, že Tonkinský incident, který rozpoutal válku ve Vietnamu, neproběhl a severovietnamské námořnictvo na americké lodě nezaútočilo. V dalších třech případech mohlo jít o události, o kterých americká vláda věděla, že druhá strana plánuje. Nepodnikla ale žádné kroky, aby jim zabránila, či se na ně připravila. Podle analytiků mohlo jít i o záměrnou provokaci. Například podle amerického historika Roberta Stinnetta existují důkazy, že americký prezident Franklin D. Roosevelt věděl na základě rozšifrované komunikace o chystaném útoku japonských letadel na Pearl Harbor. Přesto americká základna neobdržela od americké vlády žádné pokyny, aby se na útok připravila. Japonské bombardování přístavu přesvědčilo americkou veřejnost o nutnosti zapojení Spojených států do druhé světové války. Těsně před útokem na Pearl Harbor prý Roosevelt řekl tehdejšímu řediteli Červeného kříže, Donovi Smithovi: „Americký lid by nikdy nesouhlasil se vstupem do války v Evropě. Útok na naše území by ale změnil situaci.“
Co se týče exploze vojenské lodi USS Maine, doposud nebylo prokázáno, že by za touto událostí, během které přišlo o život 268 námořníků, stáli Španělé. USS Maine v roce 1898 zakotvila v havanském přístavu. Jelikož Kuba v té době stále patřila Španělsku, španělští představitelé, ale i někteří američtí politici označili tento krok za čirou provokaci. „Vyslání USS Maine do Havany je jako když zapálíte sirku u ropného vrtu. Jen tak pro zábavu,“ uvedl tehdy senátor ze státu Ohio, Mark Hanna. Vyšetřování amerického admirála Hymana Rickovera ze sedmdesátých let navíc ukázalo, že k výbuchu muselo dojít zevnitř lodě, a ne z její vnější části. Což by hovořilo spíše o nešťastné náhodě. Jestli tomu tak bylo, nebo šlo o záměrný čin, se stále vedou spory. Nicméně bez prokázaní viníka Spojené státy tehdy vyhlásily španělskému království válku.
Ačkoliv příčiny a okolnosti kolem exploze vojenské lodi USS Maine nejsou vyjasněné, je prakticky jisté, že 1 258 pasažérů, včetně dětí, na palubě parníku Lusitanie se stali obětmi politického spiknutí. Lusitanie vplula do vyhlášené válečné zóny s nákladem 10,7 tun granátů, nábojů, rozbušek a hliníkového prachu pro výrobu výbušnin. Pasažéři neměli tušení, že Lusitanie byla doopravdy transportní lodí britské Royal NAVY, která proti mezinárodnímu právu pravidelně převážela munici. Vlády Spojených států a Velké Británie tuto plavbu uskutečnily přes mnohá varování německého císařství. Oficiální představitelé tedy museli počítat s tím, že Lusitanii německé ponorky pošlou ke dnu. Několik týdnů před tímto incidentem odpověděl plukovník House, poradce prezidenta Woodrowa Wilsona, na otázku anglického ministra zahraničí „co by Amerika dělala, kdyby Němci potopili loď s Američany,“ celkem jasně: „To by znamenalo automatický vstup Ameriky do války.“
Bude-li nějaká země chtít rozšířit současné konflikty v Gaze nebo v Jemenu, může k tomu posloužit právě výbuch lodě v Rudém moři. S podobnými incidenty mají velmoci bohaté zkušenosti.
Všechny příspěvky s Radovan Dluhý-Smith
Ctu aktualni deni na Blizkem Vychode na aktualne.cz – zprava/chvala Zidum/5x zprava/Chvala Zidum. Tento denik stoji jasne na strane Izraele a Zidu!
V jinych denicich se klepete, ze se chystate pouzit slovo sionista – protoze budete na 95% umlcen (zcenzurovan).
Vlastnici medii jsou prevazne Zide.
To jsou fakta.
Co vy na to?
Proc ma byt dobre stat na strane Izraele?
Expert konspirativních fantazií. Výbuch lodi Maine byl způsoben samovznícením a následnou expolzí uhelného prachu. Před sto lety neexistovala odpovídající forenzní technika, která to mohla prokázat. Obvinění ze španělské sabotáže mělo pravděpodobný základ.Následná likvidace zbytků španělského kolonialismu nebyla žádnou kakastrofou pro národy, které se z něj vymanily.
Úspěšný útok na pearl Harbor lze z velké části přičíst nekompetenci velení US Navy a Army zcela nepřipravených na vojenský konflikt. Kdyby FDR o útoku věděl stačilo vytvořit leteckou obranu před Pearl harbor a zastavit většinu japonských svazů a výsledek pro veřejnost – nevyhlášený útok by měl stejný dopead na veřejné mínění a vhlášení války Japonsku. problém v Rudém moři je nekompetence Bidenovy vlády. Za Trumpa by útok na obchodní i válečné lodi byl jeden a zároveň poslední.
A co utok na USS Liberty?
ano, přesně tak
Čerpám informace jen z ověřených mainstreamových zdrojů. A Vy? Asi jste si mě s někým spletl…je potřeba si některé ty odkazy rozkliknout a přečíst…
Ctu aktualni deni na Blizkem Vychode na aktualne.cz – zprava/chvala Zidum/5x zprava/Chvala Zidum. Tento denik stoji jasne na strane Izraele a Zidu!
V jinych denicich se klepete, ze se chystate pouzit slovo sionista – protoze budete na 95% umlcen (zcenzurovan).
Vlastnici medii jsou prevazne Zide.
To jsou fakta.
Co vy na to?
Proc ma byt dobre stat na strane Izraele?
Aha takže Západ by se k tomu měl stavět s krajní asertivitou a místo přes Rudé moře vozit zboží kolem Afriky.
Nejhorší osa zla je SSA-VB
Buča byl taky dobrý důvod pro přerušení všech jednání a masivní dodávky zbraní.
Tahleta „šméčka na lidi“ jsou z velké části nepříjemným důsledkem zavedení všeobecného volebního práva. Je to taková nutná komedie pro ovečky, aby podporovaly „dobré“ války..
S rozvojem umělé inteligence už brzy ani nebude nutné ty lodě fyzicky potápět, ta „realita“ se prostě vyrobí. Ale i to bude jen po přechodné období. Pro dokonalou globální nadvládu bude potřeba ovečky zbavit „nesmyslných“ práv. Je to podobný proces vývoje, jako vznik vícebuněčného organismu. Dokud jsou buňky jen kolonií, mohou každá fungovat autonomně. U jednoho (globálního) vícebuněčného organismu už vše centrálně řídí mozek, ostatní buňky musí jen podlouchat a pracovat. Pokud „zlobí“, jsou v dobře fungujícím organismu zlikvidovány imunitním systémem. A to je i naše budoucnost.
„S rozvojem umělé inteligence už brzy ani nebude nutné …………….. Pro dokonalou globální nadvládu bude potřeba ovečky zbavit „nesmyslných“ práv.“
Žiadna umelá inteligencia nezbaví ľudí ich slobody. V dnešnej šialenej dobe sa „ľudia“ (rozumej ovčania) sami zbavujú svojej slobody, keď vládu nad sebou odovzdávajú gaunerom politikom.
Dnes samotní tzv. ľudia so svojou potrebou sa podriaďovať gaunerom, sú najvačším nepriateľom svojej slobody.
Podle mnohych filmovy trik byla i ta letadla, ktera narazila do vezi 11. zari. Kdyz ovladate media, muzete lidi nakrmit cimkoliv.
Jednim ze zastancu tzv no-plane teorie je napriklad Laurent Guyenot.
Listen to 9/11: The Planes and the Hijackers – Laurent Guyenot, #445 by Guns and Butter on #SoundCloud
https://on.soundcloud.com/zo4vS
Udajne vetsina svedku zadne letadlo nevidela a s vyjimkou zaberu, ktere se obevily v mainstremovych mediich zadne zabery letadel neexistuji.
Videla jsem naraz druheho letadla
v primem prenosu. Bylo mi tehdy o ‚x‘ let mene a byla jsem pro kazdou konspiraci (oficialnim mediim jsem moc neverila, zda-lo se mi, ze prave informace se k obcanovi nedostavaji. Jen hlope tlachy o pocasi apod.)
Myslela jsem si, ze ten uder prisel od Spojenych Statu; ze slo o blamaz.
Nic neni vyloucene, ale budme realisti, ze? 🙂
@Knhacke
Tyto zabery Vam nestaci 🙂 ?:
https://m.youtube.com/watchv=7YLm3pkAiJQ
Stalo se to uprostřed velkoměsta, i když spoustě lidí zakryly výhled domy a okamžik prvního nárazu propásli, viděli letadlo napasované v tom baráku. A v když se blížilo druhé letadlo byla tam už upřena pozornost spousty lidí. Na takový trik by byl hrdý i pan Copperfield.
Proč se vracet tak hluboko do historie? Co třeba 11. září? Tam se přihodilo tolik neuvěřitelného a nelogického, že tomu dodnes nevěří ani ti, co to mají v popisu práce …..
Nebo Nord Stream 2 …..
Izrael blokuje námořní dopravu do Gazy a útočí na obchodní lodě které se tam pokusí plout po desetiletí. Není od věci, když mu to Husíové odplácí.
Autor pekne popisuje realitu. Kto má oči, uši, ten realitu pozná.
To dôležitejšie sú PRÍČINY. Skutočné, nie tie z televízie.
Pán plácá páté přes deváté, kdo má uši, oči a MOZEK ten realitu pozná.
„Bude-li nějaká země chtít rozšířit současné konflikty v Gaze nebo v Jemenu, může k tomu posloužit právě výbuch lodě v Rudém moři.“
– trochu inak :
Bude-li nějaká země chtít rozšířit současné konflikty v Gaze nebo v Jemenu, může k tomu vymyslieť AKÝKOĽVEK dôvod.
Autor sám naznačikl, že USA pre svoje „mierové“ akcie si vymýšľali sami akékoľvek dôvody. Skutočným dôvodom je vždy sila armády.