Naděje umírá poslední
Americká veřejnost se jen pomalu smiřuje s neslavným útěkem americké armády z Afghánistánu, který je stále jedním z hlavních mediálních témat, i když se progresivistická média snaží debakl zatlačit do pozadí novými katastrofickými vizemi třetí vlny covid-19.
Za velkých finančních výdajů cvičená a moderní technikou vybavená afghánská armáda se vzdala Tálibánu během dvou týdnů, přestože v minulosti v bojích s Tálibánem přinesla značné oběti. Proč se tak stalo je stále tématem rozborů povolaných i nepovolaných expertů.
Zdá se, že si afghánští vojáci spočítali, po zkušenostech s americkými instruktory, že mají větší šance na přežití v středověkém tálibánském režimu, než v postmoderním, pro ně nesrozumitelném americkém modelu, bez ohledu na školení o diverzitě, rovnoprávnosti všech pohlaví, sociální spravedlnosti a budoucím politickém modelu světa, americkými politruky.
Teprve teď se v plném rozsahu odkrývá výsledek obamovské transformace Pentagonu z instituce obrany národy v ideologický nástroj progresivistické elity. Konzervativní média charakterizují současný Pentagon, FBI a CIA jako „woke“ organizace. Pro americkou společnost jsou tyto síly daleko nebezpečnější než vzdálený Tálibán, neboť zcela kontrolují nekompetentní Bidenovu administrativu.
Jejich cílem zcela zjevně je zničit zbytky kapitalismu a amerického individualismu a nahradit ho jakousi formou intelektuálského ráje. Mírný pokrok neomarxistů od proletářského ráje předchůdců. Jejich vizionářská strategie je ekonomicky stejně sebevražedná, jako byla koncepce socialistického tábora pod vedením Sovětského svazu.
Na jedné straně president Biden ruší výstavbu ropovodů a brojí proti těžbě ropy a zemního plynu, a zároveň v tichosti žebrá u ortodoxních Saúdů o zvýšení dodávek nenáviděné ropy, aby stoupající ceny energií výrazně neovlivnily volby v příštím roce v neprospěch demokratů. Stejně tak poníženě žádá prezidenta Putina, aby trochu krotil ruské hackery v jejich výběru amerických strategických cílů, zatímco Pentagon se soustřeďuje na vnitřní boj s „bílou nadřazeností“, která je údajně základním kamenem americké inherentně rasistické společnosti. A to prakticky v stejném okamžiku, kdy se do této společnosti hrnou statisíce barevných uprchlíků z celého světa. Kolik rasově utlačovaných asi prchá ze Spojených států?
Biden se stále ohání tím, že byl vázán rozhodnutím prezidenta Trumpa odejít z Afghánistánu. Jenže už se nezmiňuje, že Trump, s chováním políra, Tálibáncům na rovinu řekl, že pokud nedodrží jedinou ze tří podmínek jednání – žádné výcvikové tábory teroristů, žádné útoky na Američany a příslušníky NATO a odmítnutí jednání s afghánskou vládou o budoucí společné vládě, že Tálibán rozseká na maděru leteckými útoky, počínaje kmenovými vesnicemi vůdců Tálibánu. To ovšem progresivistům nahnalo husí kůži spravedlivého rozhořčení.
Zatím všechno, co Biden od nástupu do funkce udělal, bylo zrušení předchozí vládou dohodnutých programů těžby ropy a zemního plynu, protokolů s vládami Latinské Ameriky o omezení ilegální imigrace (zahrnujících ekonomickou pomoc těmto zemím), otevření hranic, takže se odhaduje, že v roce 2021dosáhne počet ilegálních příchozích dvou milionů osob.
V Americe zdravého rozumu, kterou ještě pamatuji, by po afghánském debaklu rezignoval nejen ministr obrany, ale i většina generálního štábu. Dnešní vojenští političtí karieristé se nejen za nejhorší vojenský neúspěch za padesát let nestydí, ale naopak zdůrazňují, že obrana země není prioritou, neboť největším nebezpečím společnosti je klimatická změna a přetrvávající rasismus. Tedy bílý rasismus, který je třeba z ozbrojených sil vykořenit indoktrinací vojáků „kritickou rasovou teorií“, momentálně nejmódnější zbraní progresivistů k potlačení svobody slova a myšlení. Stačí se jen dívat na náborové šoty v televizi a na sociálních sítích. Něco tak perfidního se od karikatur v Krokodýlu a Dikobrazu dlouho neobjevilo.
Zpravodajské služby na tom nejsou o nic lépe. Dědictvím obamovských pohrobků – Johna Brennana, Jamese Clappera, Jamese Comeye, je totální ztráta prestiže, profesionality a respektu FBI, CIA a NSA. Rusku a Číně jsou, bohužel, už jen pro legraci. Poslední čtyři roky se tito kariéristé soustředili na dokazování Trumpova spiknutí s Ruskem, na jeho zvolení pomocí ruských tajných služeb, zatímco důkazy skutečně korupčních dohod v Číně a na Ukrajině na notebooku Huntera Bidena označili za ruské dezinformace. Tyto z profesonálního hlediska pubertální zpravodajské hrátky byly pro ně důležitější než hrozící katastrofa v Afghánistánu, kde americké zpravodajské služby hanebně selhaly.
Nápravu za současné politické konstelace nevidět. Jedinou šancí jsou volby do Kongresu v příštím roce, pokud republikáni získají v Kongresu většinu. Do té doby musí každý skutečný americký vlastenec opakovaně poukazovat na zločinnou nekompetenci současné administrativy, ideologický jakobinismus progresivistů a ekochiliasmus fantazírujích zachránců planety. Naděje umírá poslední.
Všechny příspěvky s Dušan Neumann
To, čo sa udialo s USA za pár rokov je na neuverenie. Afganistan by bol na smiech, ak by to nebolo k plaču. Ešte aj ten Sojuz odišiel odtiaľ s noblesou.
Posledné voľby ako v banánovej republike. Voľba, zrejme, nesvojprávneho starca.
Ďalšia analógia so ZSSR – viď voľba Konstantina Ustinoviča Černenka.
No a o dekádu už ZSSR neexistoval.
Pripustiť rozpad USA príde mnohým asi poriadne pritiahnuté za vlasy, ale ako vraví v jednom dialógu Hlavy XXII chlípny starec v rímskom bordeli Natelymu, prečo by bola tvoja krajina výnimkou?