Zpět

Atlantisté jdou demokracii drsně po krku

Text 16.12.20246 min Přehrát

Tvrzení, že „násilí nic neřeší“, platí pouze tehdy, když lze ovládat lidi po dobrém. Blíže realitě je postřeh, který mi kdysi svěřil vysoce postavený dopravní policista, že totiž „nejlepší prevencí je represe“. V případě všeobecného pozdvižení ohledně zrušených rumunských prezidentských voleb je patrné, že násilí je nově akceptováno jako legitimní politický prostředek. Jakmile na Rumuny nefunguje proamerický a probruselský cukr, nezbývá než vzít na ně proamerický, probruselský bič.

Liberálně demokratická doktrína předpokládá, že co je dobré pro elitu u moci, je dobré pro lid. Naopak to neplatí. Co je dobré pro demokracii, nemusí být dobré pro liberální demokraty. Octnou-li se tedy liberální demokraté v menšině, nezbývá jim, než jít demokracii po krku. Brání liberální demokracii před občany, kteří si s touto ideologií spojují pokles životní úrovně, omezení občanských svobod, prosazování různých deviací, či riziko, že budou zavlečeni do války. Progresivní elita se opírá o privilegovanou minoritu, která poklesem životní úrovně netrpí, cenzura neloajálních názorů jí imponuje, a válka jí přijde jako adekvátní způsob, jak řešit spory.

Když se liberální demokrat podívá do zrcadla, vidí se v něm jako progresivní slušňák, kterému patří budoucnost. Není ale jisté, že budoucnost bude progresivní, až vymřou zpátečničtí levičáci a pravičáci, co dnes nevhodně volí, a nezbývá, než jejich pomýlenou volbu napravit korespondenčními hlasy, anebo jejich volbu rovnou zneplatnit. S generacemi vychovanými k neúctě k tradicím a obecně k sobectví, kariérismu a zahálce, se progresivní budoucnost sotva stane rájem na zemi.

Už nyní se prý generace, která přišla na svět s příchodem nového tisíciletí, velice podivuje tomu, že se od ní po absolvování studií očekává práce. „To nám nikdo neřekl“, tvrdí frustrovaní mladí lidé, kteří se viděli v kreativních home officech, a počítali s bezstarostným zábavným životem. Jenomže spokojenost občanů se společností, ve které žijí, souvisí s jejich schopností tuto společnost budovat a udržovat v chodu. Představa, že si lze užívat jinak, než za své, dává smysl potud, pokud ještě lze brát z podstaty, anebo pokud ještě je u koho se zadlužit. Obé ale přestává platit.

Čím déle se současní progresivci různými volebními triky udrží u moci, tím drsnější budoucnost potká ty, kteří je dnes z mladické nerozvážnosti, či dospělé hlouposti volí. Kde nic není, ani čert nebere. Budoucnost nepatří na sebe soustředěným individualistům, ale soudržným komunitám. Dnes se v politice prosazují lidé, kteří odmítají omezující roli státu, a co ještě funguje, hledí rozvrátit. V chaosu, který nastane, když se pomatené vize progresivců naplní, zákonitě dojde k rehabilitaci státu, o který ovšem bude třeba bojovat.

Tak, jako dnes progresivci udržují svou globální nadvládu manipulací a násilím, budou i násilně od moci odstaveni. Postará se o to generace, které je vštěpováno, že násilí ve jménu vlastního zájmu je přípustné a účel světí prostředky. Jít demokracii po krku je zkrátka krátkozraké. Je to sebevražedná strategie těch, kteří nemají co ztratit, neboť už nemají co nabídnout.

Rumunské know-how jak zachránit demokracii jejím pošlapáním, je řešením zoufalců, kteří nemají ambici přesvědčit občany o legitimitě svého postupu. Je jim jedno, co si o zrušení voleb voliči myslí. Jejich prioritou je výstavba americké vojenské základny a eliminace politiků, kteří zpochybňují rumunský atlantismus. Vládu sestavuje nesourodý, probruselský slepenec a na skandální vkus rumunských voličů se pozapomene. Zametat voliče pod koberec je ale stále těžší, a jednoho dne to budou občané, kteří zametou s vrchností. V Rumunsku to bývá drsné.

Všechny příspěvky s Ivan Hoffman

Diskuze:

  1. Je veľmi smutné, že ani jeden z tých, ktorí cítili potrebu vyjadriť sa k príspevku, či úvahám Ivana Hoffmana, vôbec nič nepochopili, nepostihli hĺbku jeho myšlienok. Vytrhávali z kontextu niektoré tézy, ktoré potom chceli komentovať, ale v podstate ich vulgarizovali. Môj odkaz vám: ak si prečítate nejaké hlboké myšlienky, ktoré vám nie sú na prvý pohľad zrozumiteľné, využite túto možnosť na to, aby ste sa zamysleli, aby ste sa snažili postihnúť hlbšie súvislosti, skrátka, aby ste sa učili rozmýšľať. Vytrhávaním fráz z kontextu, ich vulgarizáciou len dávate najavo svoju nekompetentnosť (nechcem povedať hlúposť).

  2. Pokud „nejlepší prevencí je represe“ měl by ten policista dát panu Hoffmanovi pár obuchem, aby tu přestal popichovat lidi proti vládě a EU. Pak by přestal vzpomínat na zlatá padesátá léta a také by se mu ujasnilo, co je násilí. Tím heslem se prý řídili v Sýrii. Vlády které se tím řídí často končí špatně. Ve většině zemí se používá jen hrozba represe, čím vzdálenější, tím je to účinnější.

    1. Mě by zajímala vaše motivace číst zdejší komentáře a rozhovory, když je pro vás zdrojem pravdy a lásky naše vláda a EU. To musí být čistý masochismus denně se tu rozčilovat nad těmi, co mají naprosto jiný názor.

      1. Nevím jak jste přišla na ty nesmysly co tu píšete. V mládí mi bylo divné, že ostatní mají jiný názor, ale za ta léta jsem si zvykl. Stačí mi, že si můžu psát, co chci, klidně bych to psal i do Rudého práva, kdyby mne tehdy nechali. Oni k tomu často časem také dojdou. Chápu to správně, že se vám nelíbí současná láskyplná vláda Spolu a dožadujete se s panem Hoffmanem většího útlaku? Komu to hodíte? Udavačům z PRO, komunistům ze stačilo, nebo dokonce přímo policajtům z Přísahy?

  3. „Atlantisté jdou demokracii drsně po krku“

    = Nemožno ísť po krku niečomu, čo nie je DEFINOVANE , čo nik nikdy nevidel, o čom KAŽDÝ má celkom odlišné predstavy.

    DEMOKRACIE je najčastejšie používaný politický výraz- a žiadny politik sa ani nepokúsil ho definovať.

    DEMOKRACIA je ako mRNA vakcína : skoro všetci ju chcú, nik nevie, čo v nej je, nik neverí, že po nej môže skapať, nik za ňu nedá ani halier, ale všetkým je vnútená násilým. A nakoniec po nej spusta ľudí skape – ale nik neuverí, že to je vakcínou. Vakcína sa rozdáva v pekle, a demokraciu tiež už majú v pekle. Čerti opekajú ľudské duše – a ľudia sa tam furt tlačia.

    1. Že se demokracii nepokoušejí definovat politici, je celkem pochopitelné. V tom chaosu pokřivených pojmů se jim dobře kličkuje a mlží.
      Ale že to nedělají ani politologové a novináři? To bude dáno zřejmě tím, že si na „profíky“ jenom hrají.

    2. Demokracie je definována už dávno: demokracie je vláda většiny. Tu definici nikdo nezrušil, jen ji (bohužel) všichni neznají, ačkoli platí už více než dva tisíce let. Aristoteles ČISTOU demokracii vysvětloval příměrem: „Když tři muži plují přes řeku ve člunu a dva si odhlasují, že ten třetí bude celou cestu veslovat sám, je to demokracie. Není to spravedlivé, ale demokratické.“ Proto se vžil pojem „ústavní demokracie“, kde jsou chráněna také práva menšin a vymezena ta nejdůležitější práva všech lidí, jako svoboda slova, svobodná média nebo právo držet zbraň jako v americké ústavě. Zakladatelé americké demokracie prosazovali jen velmi střídmou ústavní demokracii a za její nejdůležitější složku označovali svobodu a v ní na prvním místě svobodu slova. Proto také Benjamin Franklin říkal, že „Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři; svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ A právě o to, co všechno má a nemá být zakotveno jako zásadní hodnota do ústavní demokracie, se od té doby vede spor. Někde tam nechce skoro nic, jiný skoro všechno. Je to zásadní spor, protože některá „práva“ menšin mohou také demokracii posunout k oligarchii nebo dokonce k diktatuře, na což už dávno upozorňovali skuteční demokraté jako třeba Thomas Jefferson nebo George Washington.

      1. Když se mluví o demokracii (či jakékoli jiné -kracii), myslí se obecně princip centrální vlády v nějakém vyšším organizačním celku, povětšině státě. Tři muži ve člunu je triviální příklad, který krásně funguje v malé skupině a lze si jej celkem snadno a jednoznačně představit. Pro stát zahrnující několik milionů lidí je tato definice natolik všeobecná (je pravdivá pro tisíce různých variant), že bez bližší specifikace to o reálném způsobu vládnutí nevypovídá vůbec nic. V ústavě jsou sice vyjmenována práva, ale ústava podléhá hlasování (už ne všeobecnému, ale pouze parlamentnímu – alespoň u nás), takže při dostatečné parlamentní většině mohou být libovolná práva zrušena (a jiná „práva“ přidána). I ty americké ústavní dodatky se ukázaly být revidovatelné.
        Ještě by mě zajímalo, jak byste chránil právo menšiny, která třeba chce minimální daně, proti většině, která je chce co nejvyšší.

    3. V nebi samozřejmě být demokracie nemůže, tam je ta nejtvrdší totalita bez nejmenší naděje na změnu, vládne tam Bůh, který je všemocný a nesmrtelný:)

  4. Demokracie se přežila. Elity chtějí být nafurt elitami, progresivisté chtějí změnit svět. Obojí by mohla fungující demokracie ohrozit. Proto bude odstraněna. Totalita se pro ovládání oveček osvědčila lépe, navíc v moderní době mají elity obrovské možnosti, jak ovečky kontrolovat. Zachytí vás už v okamžiku, kdy vás napadne první myšlenka na revoltu, nebo spíš jim to AI vydedukuje ještě dříve, než vás revoltující myšlenky vůbec napadnou.
    A v Rumunsku to bude zajímavé. Buď se budou muset nepohodlného kondidáta zbavit, nebo mě ještě napadá možnost, že rozhodnutí ÚS bylo pouze alibismem pro Američany, protože bez dalších opatření se jeho šance na zvolení spíš ještě zvýší. Ovšem nevím, co se teď děje na rumunské politické scéně a jaké masáže jedou v médiích.

    1. „Demokracie se přežila. “

      – Všetci hovoria, že tu nikdy NEBOLA. Takže – AKO sa mohla prežiť ?
      Základom demokracie sú voľby politikov. A mesiac po voľbách sú volič nasratí – koho sme to zas zvolili ???
      Všetci bývalí politici boli odkopnutí – a dodnes nenávidení.

    2. „Totalita se pro ovládání oveček osvědčila lépe“
      – Hluposť !!! Taká kurváreň, ako covidteror , toto sa žiadnej totalite nepodarilo spáchať bez jediného výstrelu. CovidTeror totalitu oznámili v televízii, a posrané ovečky ihneď bežali na napichnutie vakcínou. Dobrovoľne, s písomným súhlasom.
      Ani za Stalina takto ochotne ovečky neposlúchali svojich demokratických pánov.
      Totalita je debilita – DEMOKRACIA je víťazstvo diktatúry.
      Demokracia je nádor , ktorý vyžerie mozog demokratom.

Napsat komentář