Matrix byl natočen podle skutečné události
-
V roce 1881 se narodil Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso, známý pod zkráceným jménem Pablo Picasso, španělský malíř: „Akce je základním klíčem k úspěchu.“
-
V roce 1948 byl Československu přijat zákon, na jehož základě začaly být zřizovány tábory nucené práce.
Deník TO: Jestli americký deep state něco skutečně děsí, tak to je BRICS. Odklon od dolaru. A vůdcem této vzpoury je Rusko, respektive Putin. Z dlouhodobého hlediska tenhle souboj Amerika se zbytkem světa není schopna ustát a logicky prohraje. Tedy USA touto bitvou hrají především o svůj osud, postavený na tisku zelených papírků, které jim svět musí měnit za své přírodní zdroje a výrobky. BRICS obchoduje bez dolaru. Myšlenka velmi správná a pro svět spravedlivá. Samozřejmě mnozí namítnou, že USA světu dávaly stabilitu. A já odpovídám: skutečně!? Vždyť minimálně od roku 1991 se na světě válčí jen a pouze v režii USA. Jiné války neexistují. To už je čtvrtstoletí. Nevíme, jaké to bude bez jejich hegemonie. Určitě si nepolepšily v PR svými kulturními válkami, jakožto mocenským nástrojem světovlády. Dokud rozdávaly žvýkačky, Marlborka a hollywoodské trháky, byla to větší hitparáda.
Na závěr ještě k úloze George Sorose. Asi už všichni pochopili, že Soros není žádný filantrop a investor. To je jeho celoživotní krytí. Soros je celoživotní zmocněnec CIA a deep state. Je to jejich principál, je nad všemi řediteli a agenty. Všechny ty jeho instituce, včetně třeba Člověka v tísni, jsou součást systému. A CIA a další služby jsou zcela v moci deep state, tedy bankovních rodin Rothschildů, Rockefellerů, Morganů a dalších, které ovládají od roku 1913 USA a tisknou dolar. Co se za komunismu, kdy kupoval mercedesy pro Václava Havla, mohlo jevit jako dobrý skutek, se přetavilo v tuhý mocenský boj o dolar. Tedy i náš Koudelka a další poslušně opakují, co jim nadiktují. Matrix byl natočen podle skutečné události.
Andor Šándor pro Radio Universum: Jedna zbraň jako taková není rozhodující pro bojeschopnost naší armády. Nepochybně, F-35 je asi nejlepší letoun, který na Zemi létá, ale je otázka, zda pro armádu této velikosti má nějaký smysl, zda všechny dovednosti, které má, můžeme využít. Je pravda, že s ohledem na ruskou agresi i další země dále a dále nakupují, nebo objednávají F-35. Já bych osobně šel cestou modernizace gripenů a jejich hlavní role, což je protivzdušná obrana, to by nepochybně stálo za to. A soustředil bych se mnohem více na budování pozemních sil, protože tam jsme zaspali, a stále zaspáváme.
Petr Bošnakov na Deníku TO: V případě memoranda o zpravodajství zní nejvíce humorná pasáž následovně: „z diskusních pořadů by neměl nikdo poznat, jaký mají jeho tvůrci k diskutovanému tématu nebo k diskutujícím vztah.“ Pokud to autoři memoranda myslí vážně, ať si někdy ČT 24 pustí, zejména doporučuji vlajkové lodi jako Interview ČT 24 nebo Události a komentáře. Hned tak nezapomenu na 15 minut reklamního prostoru ve druhém pořadu, kterého se dostalo jakési dívce, která cestovala po Maďarsku a napsala knihu o tom, jak Orbán utlačuje zemi. V závěru pak vyšlo najevo, že neumí maďarsky. Ministr Baxa tak překonává normalizační pořádky. Vím totiž, že ani po Chartě 77 komunistická vláda nepřistoupila k tomu, aby si každý, kdo umí číst, musel povinně předplatit Rudé právo.
Vidlák: Tak nám v Kazani probíhá summit BRICS. A dějí se tam naprosto neuvěřitelné věci. Například tam nikdo nepozval Lipavského a dokonce tam nikomu ani nechybí. Čína a Indie oznámily, že se dohodly ohledně hranic v Himalájích. Arménie se prý srovnala s Ázerbájdžánem. Módí se objímal s Putinem. Saúdská Arábie a Írán prý provedou společné vojenské cvičení v Rudém moři. Mluvilo se o míru na Ukrajině, ale byl to ruský mír… Jako přidružené partnerské státy se přidalo dalších třináct zemí včetně Vietnamu, Malajsie, Indonésie, Turecka či Kazachstánu. A vlastně nejhorší na celém summitu je, že oni tam o Západě nemluvili jako o nepříteli. Oni tam o Západu nemluvili vůbec. Už jsme tam prostě jen nebyli a je vlastně úplně jedno, co děláme. Už máme jen pověst dávných afrických diktátorů, se kterými se nedalo na ničem domluvit. My tady řešíme, že budou dělat dedolarizaci, ale jim je to vlastně tak nějak jedno. Prostě jsou multipolární. Budou používat to, co bude zrovna výhodné. Budou dělat obchody, nebudou se bavit o lidských právech a platit budou čím budou chtít, jen si to zúčtují mezi sebou sami i bez systému SWIFT.
Konec PČR: Možná máme nejvíce policistů v Evropě. Určitě ale ne na ulicích, kde by byli připraveni pomáhat lidem. Vzpomínáte ještě na dobu, kdy jste na ulici potkávali pěší hlídku policie? Kdy jste nějakou potkali? To už vůbec neexistuje.
Víte o tom, že jsou místa, kde jsou ve službě dva policisté na desítky tisíc lidí?
Víte o tom, že máme zakázáno používat slovo „podstav“, který je téměř úplně všude?
Víte o tom, že se pravidelně slučují jednotlivé služebny policie, čímž se zvětšuje oblast a počet lidí, pro které musí být k dispozici uvedení dva policisté?
Víte o tom, že máme striktně zakázáno, předávat informace o kolabující policii a podstavu nadřízeným, natož vedení policie?
Víte o tom, že jsme za poslední dva roky přijali přes 500.000 uprchlíků a zároveň snižovali rozpočet policie?
Víte o tom, že když bydlíte mimo Prahu, jste pohledem policejních postupů občanem druhé kategorie?
Víte o tom, že z policejního rozpočtu se trvale platí hlídání sportovních a kulturních akcí, tedy soukromé akce, ze kterých má někdo zisky?
Víte o tom, že dost policistů se dostane na střelnici jednou maximálně dvakrát za rok (někteří vůbec)?
Víte o tom, že administrativní zátěž policistů a administrativní výmysly dosáhly u PČR takových rozměrů, že není důležitý výsledek (chycení pachatele, vrácení odcizené věci majiteli, atd.) ale to, jestli máte ve spise razítka na správném místě, označení dokumentů, které se dále nevyužívá, atd.?
Víte o tom, že je úplně jedno, jak policista provedl zákrok? Je důležité, jestli měl na hlavě čepici a co na to řeknou lidé na sociálních sítích.
Víte o tom, že u policie slouží velké množství policistů, kteří nejsou policisté (nikdy policejní práci ani neviděli) a stejně budou příjemci renty?
Víte o tom, že policie, která by měla hlídat dodržování zákona, při jednání s policisty sama zákon porušuje a dlouhodobě prohrává soudní spory, což nás všechny stojí nemalé peníze?
Víte o tom, že policie je prolezlá politikou, ačkoliv by měla být apolitická?
Víte o tom, že policii nejvíc nezatěžuje trestná činnost ale pojišťovny, exekutoři, soudy, advokáti, základní školy, dětské domovy, občanskoprávní spory, atd.
Víte o tom, že i když je škoda trestným činem např. 15 tis Kč a je jasné, že není šance pachatele vypátrat, vyhodnocují se stopy, což činí třeba 20 tis. Kč?
Výše uvedené otázky a mnoho dalších bych vám chtěl vysvětlit v následujícím textu. I když se o tom nesmí mluvit, policie jako taková jistým způsobem zkolabovala a už funguje jen setrvačně. Pro lidi už nemá kdo sloužit, ale na ministerstvu vnitra a policejním prezidiu se stále tancuje a hlavně se tvrdí lidem, jak všechno funguje bezvadně… Text je dlouhý, ale rozhodně stojí za přečtení celý. Už proto, že autor (policista) za něj byl pokárán.
Protiproud: V zahraničí bylo pro Moldavany otevřeno celkem 231 volebních místností, což je rekordní počet. Nejvíce v Itálii, v Německu a ve Francii, kde žije většina čtvrtmiliónové moldavské diaspory. V Rusku, kam odešlo na 400 000 Moldavanů, však byly otevřeny pouze dvě místnosti – a obě pouze na moldavském velvyslanectví v Moskvě. To znamená, že obrovské množství Moldavanů nemohlo v Rusku volit, zatímco v Evropě to bylo mnohem snazší (a ještě je k volebním uzrnám. svážely speciální autobusy). Dvě volební místnosti pro celé Rusko! Představte si, že by byly otevřeny dvě volební místnosti pro celou Evropu, která je navíc rozlohou mnohem menší než Rusko. Je to zvláštní. Oni se nestydí podvádět při každé příležitosti. A přece mě ta bezostyšnost vždy překvapí…
Richard Perman: Děti v českých školách se budou učit o LGBT, i když jsou jejich rodiče proti. Takové je stanovisko ministerstva školství k žádostem rodičů, aby bylo jejich dítě vyňato z vyučování při tématech LGBT. Teď už jen chybí, aby toto liberálně progresivní ministerstvo rodičům oznámilo, že jim jejich děti nepatří. Že patří Novému světovému řádu, kde LGBTQ+ a gender jsou základním kamenem výuky a pravdy.
Alexander Vulin: Víte, země BRICS nemají po Srbsku jediný politický požadavek. Nevyžadují po nás, abychom uznali tzv. Kosovo, uvalili sankce na Evropskou unii nebo odmítli spolupráci s Republikou srbskou (entita Bosny a Hercegoviny). Země BRICS od nás nic nepožadují, ale nabízejí nám tolik. Jak víte, politikou Západu je vždy vyvíjet stále větší tlak na Srbsko. Budou rádi, když mě uvidí na setkání BRICS? Ne, budou zuřit. Ale to je vše. Jsme nezávislá, svobodná země a vede nás jeden z posledních svobodných evropských vůdců, prezident Aleksandar Vučič. Ano, očekáváme, že budeme pod větším tlakem, protože jsme se zúčastnili summitu BRICS, ale jsme hrdí a vděční za příležitost být jeho součástí.
Gruzie: Ministerstvo vnitra Gruzie zakoupilo tři jednotky nových vodních tryskových vozidel. Ministr Vakhtang Gomelauri to uvedl v rozhovoru s novináři: „Koupili jsme nové vybavení. Stroje s vodním paprskem, které byly zakoupeny v roce 2006, byly již staré. Zakoupili jsme několik jednotek nových vodních tryskových strojů. Jsou zde uvedeny tři jednotky různých modifikací. Aktualizovány byly také zbraně oddělení speciálních sil – automatické střelné zbraně, stejně jako pistole atd., řekl Vakhtang Gomelauri. Volby v Gruzii začínají zítra, 26.10. Držím jim palce.
„Tři další lidé zemřeli v průběhu dne v důsledku různých zdravotních komplikací“
To jsem se poučil:D
Ten dvojí metr je zábavný. U Moldavanů se kritizují pouhé dvě volební místnosti v Rusku, zatímco pro Čechy by hnutí ANO zahraniční volby zrušilo úplně a všechny články, které tu pan Větvička přetiskoval vyzněly stejně. Navíc se píše o čtvrtmiliónové moldavské diaspoře a o Rusku, kam odešlo na 400 000 Moldavanů. Tedy do Ruska odešlo skoro 2x tolik Moldavanů než žije celkem v zahraničí:D
Vy jste v tomto tak mimo, jak jen lze být.
Já netuším, zda ANO skutečně chtělo, nebo eventuálně by chtělo, zrušit volby v zahraničí. Je mi to jedno, je to věc podružná, nevýznamná, bez většího vlivu na volební systém a volby jako takové. Spíše nechtělo – proč by mělo chtít rušit zavedený systém, to nedává sebemenší smysl – ale i kdyby. Byl to určitý projev dobré vůle pro občany, kteří z nějakých důvodů nemohou volit řádným způsobem pod řádným dohledem v řádných volebních místnostech. Určitě by úplné zrušení bylo lepší, než narušení důvěryhodnosti a zásadní ohrožení volebního systému, který nyní zavedl fialový hnus. Než otevření stavidel k možnému masívnímu falšování voleb až k naprostému znehodnocení tohoto demokratického nástroje (to v případě, že by ti zmetci začali rozdávat občanství „na potkání“, jak se o tom v této souvislosti mluví, že se to chystá).
Čekal bych, že moldavské volby Vám otevřou oči, ale zjevně se nestalo. Nevím , co dalšího by se mělo stát, abyste pochopil. Podle dostupných informací, výsledky jakéhosi nesmyslného referenda o směřování země do Eurouhnije zvrátily na opačnou stranu hlasy ze zahraničí. To Vám tedy zjevně nevadí. Již dříve jsem napsal, že v zahraničí by, podle mě, neměli volit lidé, kteří neponesou následky své volby, tj. takoví, byť by stále měli občanství, kteří ani v budoucnu nepředpokládají návrat do vlasti. (Zároveň bych neměl nic proti, kdyby tak činili v dřívějším systému osobní volbou například na ambasádách, abyste mě zase neobviňoval, že je chci zlovolně zbavovat volebního práva). Může být, že ti zahraniční Moldavané, kteří zvrátili ty výsledky, se chtějí vrátit, případně by se dokonce skutečně vrátili, až by případně Moldavsko do Uhnije vzali (takže hlasovali ve prospěch legitimních vlastních zájmů a i podle mě zcela legitimně). Ale asi nikdo nebude zpochybňovat, že více Moldavanů s volebním právem nepochybně dočasně nebo trvale žije v Rusku. A u těch lze předpokládat asi i zájmy opačné (aby například nevznikla železná opona mezi nimi a „euroMoldávií“). Potud asi nic proti ničemu, proč by si to nemohli spolu rozdat. Ale teď si představme, a není to jen představa, že volby v zahraničí jsou kontrolovány ať už vnitřními (stávající moc ve státě, vlastní tajné služby), nebo vnějšími aktéry (například cizí tajné služby). A to už je konec demokracie, konec voleb. Pak se může stát to, co se pravděpodobně stalo teď v Moldavsku – že manipulací stávající moci, za spolupráce cizích tajných služeb a podvratných organizací typu Serešových ziskovek, se některé zahraniční hlasy započítaly (respektive vůbec sčítaly), jiné, potenciálně „nevhodné“, ani nesčítaly. A to ještě ani neuvažuji přímou manipulaci s odevzdanými (nebo ani neodevzdanými) hlasy – zcela obyčejné falšování. Které naprosto nelze vyloučit, naopak se mlčky nebo i hlasitě předpokládá – ovšemže jedině z nedemokratického Ruska.
A to byste opravdu chtěl, respektive, jste s tím srozuměn?
(To byla řečnická otázka, samozřejmě vím, že pro Vás je zajímavé jen to, že fialový hnus „chrání volební právo“.)
Nemám ponětí, kde žije víc Moldavanů. Jde o to, že slovo „diaspora“ se používá pro všechny příslušníky národa, kteří žijí v zahraničí. Není tedy možné, aby v Rusku žilo skoro 2x víc Moldavanů, než jich celkově žije za hranicemi své země.
To je výhoda používání cizích slov. Můžete tvrdit jakoukoliv blbost, protože většina má pouze mlhavé ponětí, co přesně tvrdíte, ale má pocit, že musíte být chytrý, když používáte slova, která čtenáři sami neznají:) V tomto případě, je to dovedeno až do absurdních důsledků, kdy ani pisatel neví co píše, což u zdrojů pana Větvičky je poměrně běžné.
Vzhledem k tomu, že se zmiňuje svážení autobusy, tak to pravděpodobně nemá s korespondenční volbou nic společného. Článek ovšem je spíš argumentem pro korespondenční volbu. Mohl by tak v Rusku volit každý Moldavský občan.
Já naprosto chápu, že zahraniční volby jsou pro vás nevýznamné. Jak jsem nedávno psal, každý se stará o sebe. Proto je snadné práva lidí omezovat, i když lidé vědí, že se tak děje kousek po kousku, je jim to jedno, pokud se jich to netýká, případně to podporují, ať již ze závisti, zlomyslnosti, nebo s vědomím, že jejich názor bude mít větší váhu. Jen se divím, že vám záleží jestli mohli volit Moldavané v Rusku, zatímco jestli mohou volit vaši vlastní krajané je vám podle vašich vlastních slov jedno. A jak se zdá nejste sám.
Já jsem to referendu nevyhlásil, je to věc Moldavanů, stejně jako organizace jejich voleb. Pokud vím, tak ty volby jsou stejně pochybné jako bývaly Československé, nebo Ukrajinské, pro zajištění výsledků se opoziční strany prostě zakázaly a proti vedení zahájilo trestní stíhání. S demokracií to moc společného nemá.
Volební právo je právem občanů, to kde jsou na tom nic nemění. Je to běžné po celém světě.
Pokud nahlédnete do ústavy naší země, tak se dočtete, že volby mají u nás být tajné.
To korespondenční volba nedodržuje/nezajišťuje, tudíž je protiústavní.
Což vás osobně asi netrápí, že?
Netrápí. Proč byste doma nemohl volit tajně? Stát jen přenáší odpovědnost na voliče. Je to vzácné posilování práv. Nikdo nikoho ke korespondenční volbě nenutí. Trápí vás, že slepí, nemocní, ochrnutí, nebo zasádrovaní v Česku, nevolí tajně? Když za nimi přijdou tak to podle jejich pokynů odvolí cizí člověk? Jste pro to jim volební právo sebrat, když jejich volba nemůže být tajná?
Vy se, klasicky, zabýváte podružnostmi a rajtujete na nesmyslech, než abyste řešil to podstatné.
Nezajímá mě a nebudu pátrat, co je to „přesně“ diaspora. Slyšel jsem to jen v souvislosti s židy, hádám, že to bude souviset s jejich globálním modus vivendi a ideou vyvolenosti a semknutosti jejich „národa“. Pro ně to má zřejmě smysl, u jiných národů to tak nějak nevidím, jejich příslušníci žijící trvale v zahraničí spíše mají snahu se integrovat až asimilovat, pokud je to možné. U Čechů je to zcela jisté, dá se to doložit. Tady v této souvislosti jde zřejmě o nějakou zjevnou chybu pisatele při čerpání informací z různých zdrojů. Normální člověk to pochopí a nerajtuje na tom (možná poprvé, kdy špičkuje autora, že si neumí spočítat jednoduché počty, ale určitě to nehází na hlavu někomu, kdo s tím nemá nic společného). Za mě je ten odhad poměru Moldavanů v zahraničí 250/400, západ/východ, pravděpodobný, věrohodný, vzhledem k mé jakési povědomosti o tamní historii a situaci.
A moje pointa byla v tom, že jako u nás je pravděpodobnější, že zahraniční voliči, skuteční i ti našvindlovaní, mohou převážit vůli domácích voličů směrem, řekněme, na západ, tak jsou země, kde tomu pravděpodobně může být naopak (před válkou nepochybně i například Ukrajina). To by, nepochybně, žvanilové s plnou hubou „pravidel“, řvali jak pominutí. Tak jestli by nebylo lepší jakýmkoliv možným machinacím zabránit, respektive nedávat jim zbytečně prostor. A to je argument proti korespondenční volbě, nikoli pro, jak se chybně domníváte. Hlavním argumentem zůstává, že volit může a má jen ten, o kom se dá předpokládat, že ponese důsledky své volby. Tedy opět mylně se domníváte, že mi jde o to, aby mohli volit Moldavané v Rusku. Mně jde o to, aby výsledek voleb v té které zemi nemohl ve svůj prospěch ovlivňovat nikdo zvenčí, ani ze západu, ani z východu (samozřejmě ani nikdo nelegálně zevnitř, například aktuální moc). Moldavsko beru jen jako aktuální výstražný příklad, kdy k tomu pravděpodobně došlo – k machinacím cizí moci, která mohla změnit vůli občanů a následně i jejich osud. To referendum je patrně obskurní a relativně bezvýznamné, ale totéž lze udělat u voleb. No a protože na Moldavsku mi až tak nezáleží, situaci tam aktuálně neznám, tak hlavně chci, aby se to nedělo u nás. Jediný důvod, proč to fialový hnus zařídil, je možnost právě takových švindlů.
Pořád jste umanutý na volební právo každého prďoly, který si trajdá kdesi po světě (nic proti tomu). Jenomže volební systém je tu především proto, aby se, pokud možno, vyjevila politická vůle voličů v daném územněsprávním celku a zjistilo co chtějí a kam chtějí směřovat. Samozřejmě za předpokladu, že každý občan má právo se, při splnění rozumných, předem známých, požadavků, voleb zúčastnit. A ty rozumné předem známé požadavky nepochybně musí zahrnovat ochranu voleb před takovými zásahy, které by zjištění vůle voličů mohly zkreslit. A jsou tak důležité, že jsou zakotveny až v Ústavě. Přesto to těm pazdrátům nedá, aby se nepokusili to zvrátit. Druhou stránkou toho trajdání po světě je, že holt nemají stejnou možnost volit, jako ti, kteří sedí doma na prdeli. Je to každého svobodná volba. V tom smyslu a jedině v tom, je mi jedno, jestli někdo má a nebo nemá pohodlnou možnost odevzdat svůj hlas. Kdyby šlo o bezdůvodné omezení volebního práva s nějakými postranními úmysly, tak by mi to jedno nebylo, i kdyby se mě to přímo netýkalo.
Nesmyslná tvrzení mi opravdu vadí a jsou zdaleka nejčastějším důvodem k poznámce.
Jediným důvodem proč lidé chodí k volbám je ovlivnit výsledek. Já až to při volbách hodím ODS, tak by mi udělalo velikou radost, kdyby můj hlas rozhodl volby a zabránil aby se dostali k vládě strany, které by chtěly omezovat moje občanská práva. Odvoláváte se na ústavu, ale nic o tom, že volební právo mají lidé, kteří pravděpodobně ponesou důsledky své volby tam není. Ovšem občané jsou pokud vím vázáni zákony své země i v zahraničí, takže důsledky své volby do určité míry nesou i když se do Česka vrátit nehodlají. Nevím ani jak byste chtěl kontrolovat kdo se chce vrátit a kdo ne. Já jsem přesvědčen, že to jde automaticky, kdo se nechce vrátit a sžil se s novou zemí, požádá o občanství a stará se o politiku své nové země. I kdybych mohl například volit v Portugalsku, tak s tím nebudu ztrácet čas. Ty články, co tu přetiskoval pan Větvička, o lidech, co o Česku nic neví a jsou dychtiví volit jsou naprostá kravina. Takový člověk se o tom, že může volit korespondenčně a o datumu voleb vůbec nedozví, natož aby přemýšlel kterou stranu zvolit a trávil rok vyřizováním pasu, který je k zapsání do volebního seznamu nutný. Nutností mít český pas je také omezena možnost zásahu jiných států.
Ten článek vyzněl tak, že západní moldavští voliči měli lepší podmínky, než ti v Rusku. Pokud by volili korespondenčně, mohlo by jich teoreticky volit všech údajných 400 000, bez ohledu na počet volebních míst a rozlohu Ruska.
Vy jen nadavate kolem sebe ,ale jako vsichni nevite, co je spatne.
Myslite si ze vic negativnich nadavek na vsechny strany ,hysterickych nadavek vic poucnych kriceni a vic ramusu je reseni.
Plni bezmoci. Nejste schopni videt, pochopit a poznat priciny, ani jednat a neco udelat.
Napr ,ste nepricetne vohrozenej volebnim systemem..
To je Váš problém, tak proč to předhazujete mně? Já to nenapsal ani nehájím.
Čtete vůbec, co Vám píšu? Kdybyste četl, tak byste možná pochopil, že mi jde především o falšování hlasů, ke kterému je korespondenční hlasování přímou a otevřenou cestou. Jak můžeme vidět v SSA, kde ohledně voleb vlastně neexistuje žádná spolehlivá cesta, jak ověřit, kdo v nich vlastně zvítězil. Takže je to eldorádo tajných služeb a mocných šíbrů u moci. Někdy to končí „povstáním“ a útokem na Kapitol.
Pokud jde o hlasování jen těch, kteří ponesou následky své volby, jasně píšu, že je to jen můj názor, takže by Vás nemělo překvapovat, że to v Ústavě nenajdete. Jinak ale, myslím, je to zcela logický a morálně podložený požadavek. Chápu, že napsat jej do zákona by byl oříšek, i z důvodů, o kterých píšete. I proto podporuji předchozí zákonnou úpravu – přímé tajné rovné osobní volby v kontrolovaných volebních místnostech na území republiky, s drobnou úlitbou možnosti hlasování na zastupitelských úřadech v zahraničí. Takže prakticky „nehrozí“, že by lidé, kteří neponesou následky své volby, a kteří případně mají k bývalé vlasti nějaké citové pouto a volit chtějí, nějak masově volby ovlivnili. Ale všimněte si, že jim volbu ani já nechci znemožnit, pokud jinak splňují podmínky. Jen holt budou asi muset vynaložit větší úsilí a/nebo náklady (za což jim jejich citové pouto případně může stát). A dále si všimněte, že do zahraničí se pravděpodobně vydali dobrovolně, snad při zvážení všech okolností. Náš stát nemá žádnou povinnost zajistit svým občanům možnost hlasování na celém světě. Kontrolovatelně to prakticky vůbec nejde a o řešení nekontrolovatelné (které zavádí korespondenční volby) bychom neměli stát. Pokud o to fialový hnus stál a stojí, tak je zřejmé, že je to právě z důvodu nekontrolovatelnosti, potažmo že to jejich loutkovodiči hodlají zneužít k falšování výsledků. To je jasné, jako facka. A pokud opravdu za tím účelem ještě rozdají občanství kdekomu, může to být ještě pěkná polízanice. A znovu opakuji – nejde ani tak o ty lidi, ale o zájmy cizí moci, která má motivaci a současně všechny možnosti volby zfalšovat. My naopak nulovou možnost to odhalit a prokázat.
Nevím, co myslíte tím, že „občané jsou vázáni zákony své země i v zahraničí“. Myslím, že až na výjimky to u nás neplatí. Nejsme světový gangster č.1 – SSA – který roztahuje svá exteritoriální chapadla daňová, regulační i trestní po celém světě, nokonce i na občany jiných států.
Takže máte kořeny v Portugalsku? Krásná země a fajn lidi, co jsem četl. To bych se ani nedivil, pokud byste tam trávil většinu roku 🙂
Vlk napsal:
Vy se, klasicky, zabýváte podružnostmi a rajtujete na nesmyslech, než abyste řešil to podstatné.
Jetvart napsal:
Nesmyslná tvrzení mi opravdu vadí a jsou zdaleka nejčastějším důvodem k poznámce.
Vlk napsal:
To je Váš problém, tak proč to předhazujete mně? Já to nenapsal ani nehájím.
Problém v USA nebyl pokud vím s nemožností přepočítat hlasy, oni to jednoduše odmítli vyšetřit a přepočítat. Odůvodnili to nedostatkem důkazů, že došlo k podvodu, ovšem důkazy může dodat právě jen vyšetřování a přepočet hlasů. A neodehrál se žádný útok na Kapitol, ale demonstrace se snahou předat petici. Chladnokrevně vražděni byli neozbrojení demonstranti.
Volební právo je podle ústavy všeobecné, každý rozumný člověk chápe, že pokud máte k volební místnosti stovky kilometrů, tak jste z voleb prakticky vyloučeni.
Portugalsko bylo jen příklad.
Zákon je odhlasovaný, uvidíme jestli se vaše obavy naplní. Já o tom pochybuji. Navrhuji odložit tu nesmyslnou debatu kde se jen opakujeme na dobu po prvních korespondenčních volbách. Zatím ani není jasné, jak bude ke korespondenčním volbám probíhat registrace, což je klíčové.
Nevím, co tím citovaným chcete říct, ale snad mě to ani nezajímá.
S tím, co jste napsal o SSA, nemám problém, snad až na to chladnokrevné vraždění demonstrantů. Zastřelili, pokud vím, jednoho, jestli chladnokrevně, nemám tuchu. Asi byste neměl psát takové věci, když „nemáte rád nesmysly“.
Každý rozumný člověk chápe, že pokud jste se vlastním přičiněním ocitl od volební místnosti stovky kilometrů, tak jste si praktické vyloučení z voleb způsobil sám. Když si na Sahaře zlomíte nohu, tak asi taky nemůžete čekat, že pro Vás přijede záchranka ze Prahy.
S odložením debaty samozřejmě vřele souhlasím. Ani ne tak z důvodu, že by bylo později smysluplnější, ale proto, že nechcete debatovat racionálně k jádru věci. Nemyslím, že k masívnímu zneužití dojde hned při první příležitosti. Jde o klasickou salámovou metodu. Dnes jenom málo (aktivací stávajících dodatečných, propagandou zpracovaných, zahraničních voličů), finálního stavu bude dosaženo, pokud se podaří zajistit občanství (tedy formální kvalifikaci k volbám) dostatečné mase nových voličů.
Vražda není jen zastřelení a nebyl to jeden, ale jedna. O tom jak zemřeli ostatní jsem se nedokázal nic dovědět.
Když si zlomím nohu na Sahaře, mohu zavolat na naše zastupitelství aby mi zprostředkovalo lékařskou pomoc. Pomáhat občanům v potížích je částí jejich pracovní náplně.
Odložení nestačí, nemá to naprosto smysl. Budoucnost neznám, nemám dar jasnovidce ani proroka. Pokud nastanou změny s kterými nebudu souhlasit, budu proti nim. V současnosti musíte k získání občanství doložit důkazy. Není to nijak snadné, ani rychlé. Několikrát jsem vás poučil, že občanství v současností k možnosti volit v zahraničí nestačí, potřebujete pas, jehož získání je také obtížné. Diskuse je smysluplná jen když účastníci reagují na argumenty. Vy to co napíšu nerozporujete, ale ignorujete. Klidně si věřte, že za hranicemi dychtivě čekají statisíce pravnuků českých vystěhovalců dychtivých obětovat část dovolená aby mohli volit v jedné z mnoha zemí jejich předků:D
První odkaz na dotaz gůglšpehovi:
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/%C3%9Atok_na_Kapitol_Spojen%C3%BDch_st%C3%A1t%C5%AF_americk%C3%BDch_2021 Tak se trochu poučte, ať zase příště nemusíte psát nesmysly.
Jste vtipálek. Ten s tím telefonátem ze Sahary mě pobavil 🙂
S tou diskusí máte naprostou pravdu. Přesně to, co mi vyčítáte, to děláte. K tomu navíc nejraději polemizujete s něčím, co jsem netvrdil – například, že již dnes hrozí, ze budou volit zahraniční „novovoliči“. Nebo, že by to bylo, samo o sobě, tím největším problémem.
Nicméně – na toto konto se aktuálně objevil nový příspěvek k tématu – zavádění němčiny v pěti bývalých sudetských okresech. Zdalipak to není příprava k usídlení „našich drahých bývalých spoluobčanů“?
Kteří by již v blízké budoucnosti, i bez přesídlení, případně mohli u nás volit?
„Tři další lidé zemřeli v průběhu dne v důsledku různých zdravotních komplikací“
To jsem se poučil:D
Tak se to přece píše, když chtějí ututlat vraždění :-)))
Taková kudla v zádech, to je zdravotní komplikace jak když vyšije.
Chtěl byste pitevní zprávy?
Hmm, třeba si v Rusku připadají ti Moldavani jako doma, tak se k těm v zahraničí nepočitají
😃😃