V totalitě jsou eliminovány jiné názory. Pochybuješ? Jsi nepřítel. A to se děje
Doba se mění, a často máme tendencí hodnotit ji jako chaotickou, matoucí a v mnoha zásadních směrech dokonce úpadkovou. To, jak vnímáme své okolí a společenské děje je samozřejmě individuální, ale přesto je zásadní, kdo nám informace překládá, s jakým záměrem, a co spolu s věcnými informacemi – nebo zdánlivě věcnými informacemi – získáváme jako podprahový bonus. V okamžiku, kdy člověk zjistí, že zprávy, které dostává, nejsou určeny k tomu, aby věděl, ale slouží k tomu, aby ho nasměrovaly, zmanipulovaly a dostaly ho zkrátka tam, kde ho chce jejich tvůrce mít, tak má rázem před sebou několik cest: V tom lepším případě se stává obezřetnějším, v tom horším nevěří nikomu a ničemu, nebo začne naopak věřit všemu, co odporuje oficiálním stanoviskům. Kromě věčné bdělosti a vlastního přemýšlení všechny ostatní cesty nejspíše vedou na scestí. V době, kdy „kdo nemyslí s námi, myslí proti nám“, je vlastní přemýšlení, hledání a objevování souvislostí jistým druhem hrdinství. I o tom, jak se k nám dostávají informace, a s jakými úmysly možná vznikají, si budeme povídat dnes. Proto jsem si na dnešní debatu pozvala analytika a bezpečnostního experta, který působil, mimo jiné, od roku 1990 v BIS, a v dalších zpravodajských, policejních a vládních službách, a byl taky ředitelem kanceláře Rady vlády České republiky pro zpravodajskou činnost. Mimo jiné je to taky autor knihy „Slova nepadají do prázdna“. Jan Schneider mým dnešním hostem.
Martina: Jane, to, co se kolem nás odehrává, mnozí vnímají jako rozklad západní civilizace. Jak to vnímáš ty?
Jan Schneider: Asi ano. Z historického pohledu civilizace vznikají, rostou, mohutní, zkvalitňují se, a jak se říká, pak tím, čím vznikaly, tím, čím předčily své konkurenty, tak většinou na té samé linii končí. To samé se pak stává jejich přítěží, protože se nedokážou orientovat, nejsou dostatečně pružné, možná jsou do sebe zahleděné, možná úspěch, jak jsi říkala, přináší válku, a válka přináší nouzi. A nouze pak přináší vzdělání, a vzdělání přináší úspěch, a úspěch přináší válku. A kdo to dokáže dohlédnout, tak se trošku zklidní, protože tato fáze západní civilizace je asi nezbytná – a nevím, jak by se z toho dalo vykročit. Zajímá mě teď četba Boëthia z doby úpadku Římské říše, jak se s tím vypořádávali čestní a velcí duchové tím, že se snažili, aby po nich zůstalo něco, co by mohli použít jejich následovníci, ale civilizaci jako takovou zachránit nedovedli.
Martina: A to tě uklidnilo?
Jan Schneider: Trošku ano, protože to člověku nasměruje způsob, jak se má chovat do budoucna. To znamená způsob, jak se chovat, jak do konce svých dnů využít toho, co člověk zná, a zkusit to formulovat stručně a jasně pro potřebu budoucích generací. Čili nemá asi cenu podléhat depresím, protože ta je všudypřítomná, ale na druhou stranu – a o tom asi budeme mluvit – těm, kteří se snaží tento zmar uspíšit, nebo ho dokonce způsobit, by to vlastně dělal po vůli, kdyby podléhal depresi. Je asi potřeba jít do konce zvesela.
Martina: Vypadá to, že jsi mě rozesmál, ale je to smutný smích. Přesto si myslím, že je pořád dobré, nebo lepší vědět, a proto jsme tady dnes i my dva. Když si teď vzpomenu, čemu se věnuješ, a když bychom chtěli zanalyzovat, kdo za to může – což je obligátní otázka, která by nám s tím měla pomoct, přestože je vlastně poměrně zbytná – tak mi řekni: Myslíš si, že to, co se děje, je jistý záměr, nebo je to přirozený vývoj? Nebo je to způsobené hloupostí a leností lídrů, které tato doba produkuje?
Jan Schneider: Slovo „hloupost“ jsem si dal do svých poznámek. Mix hloupostí, nekvalifikace, a samozřejmě i určitého, jak bych řekl „piklení,“ abych se vyhnul zprofanovanému slovu „konspirace“. Vzpomínám vždycky na písničku – jak se to jmenuje – hraje tam Neckář s Vondráčkovou?
Martina: „Budeme pikliti za královské tititi“
Jan Schneider: Navíc je tato písnička skvostná, a v pár verších vystihuje skoro víc, než by se zdálo. A úžasný je konec, tedy že bychom válečný štváče měli dát do ringu, ať se tam mlátí, protože normální lidi nezajímá, kam nás oni ženou.
Martina: Připomenu, že cituješ Šíleně smutnou princeznu.
Jan Schneider: Šíleně smutná princezna, ano. Takže slovo „piklení“ bych považoval za dobré, protože oni, jak jsou nekvalifikováni, tak jsou sice zlovolní, ale jsou to čučkaři. Zeman měl v tomto pravdu, že to nazval tímto slovem. S kvalitním soupeřem, který je kvalifikovaný, se dá nějakým způsobem bojovat. Můžeš najít nějakou taktiku, ale jak čelit spolku, který je složen z Rakušana, Černochové, Fialy, a dalších takových amébních figur, které v podstatě ani nemají pořádně tvar, jsou všelijací – za každého počasí – jednou budou takoví, podruhé budou takoví? A někteří z nich byli třeba i bývalí komunisti. Ale já se obávám, že ani komunisty nebyli, že to byli lidé, kteří převlékají kabát, ale při tom zůstává stejný motiv. Oni převléknou jakýkoliv kabát, ale technika, kterou se snaží dosáhnout svého, zůstává v pozadí všeho. To je jejich „modus operandi“.
O tom se asi budeme bavit – o technice manipulace, a u těchto primitivních lidí to někdy bývá dost sofistikované, a je dost obtížné tomu čelit. Zlehčím to: Říkám tomu „použitá psychologie“. Když se koukneš na skořápkáře – tak to je geniální. Jejich praktická použitá psychologie – to je něco famózního. A je to přitom tak jednoduché, a je to na stole, a každý říká, že to vidí, že tomu rozumí, ale naprostá většina lidí od skořápek odejde odrbaná.
Martina: Takže ty si myslíš, že s námi teď nejen naše, ale světové elity hrají skořápky: „Kde je kulička? Vidíš kuličku? Je napravo. Je nalevo?“
Jan Schneider: Ano. Já jsem se tyto jevy naučil analyzovat ve zpravodajské službě. Vrátil jsem se vlastně ke staré rabínské analytické metodě, která se jmenuje „Pardes“ což jsou čtyři postupy: Je to doslovná analýza. Pak bych řekl jevová, pak subjektová. A pak je teprve čtvrtá, a ta je „tajuplná“. Něco podobného o pár století později po Rašim aplikoval pan Occam, známe to jako „Occamova břitva“ s tím, že Raši zakazoval analyzovat druhým a třetím způsobem, když se opominul první – doslovný. On říkal, že toto je naprostý základ: Vy nesmíte přemýšlet o tom, že to je nějaký význam mezi řádky, když danou věc nevezmete takovou, jaká je, protože ona je v té prostotě někdy nejlíp rozšifrovatelná. Nemusíme za tím hledat dlouhodobé celosvětové spiknutí, ale často je to, co nás ovlivňuje, produktem lidské blbosti, a – jak bych řekl slušně – „vyčůranosti“.
Program strategie ovládání lidí MKULTRA byl v padesátých letech vytvořen CIA, a byl použit na občany USA bez jejich vědomí. Po odhalení vznikl velký skandál.
Martina: Ty jsi to tady v jednom okamžiku pojmenoval jako amébnost.
Jan Schneider: Amébnost. Čili je to mix těchto velmi primitivních vlastností, a nemusíme za tím hledat globální spiknutí. Už i proto, že nápadů na globální ovládnutí světa je víc. Vždy odporuji tomu, že je jedno centrum, ze kterého to jde. Já si spíš myslím, že těchto center je víc.
Martina: Takový internet. Spiknutí.
Jan Schneider: Opomíjíme další civilizace, které by mohli mít podobné nápady. Ale je to něco jako hovory o 17. listopadu 89, když si někdo myslí, že to někdo vymyslel a zrealizoval. Ne. Tam bylo spousta takových chyb a neporozumění, nejasností. Já si myslím, že tam bylo mnohem víc linií, mnohem víc skupin, které se chtěly uplatnit, a výsledkem tohoto vzájemného křížení – někdy se tyto energie spojují, někdy jdou proti sobě, a nikdy to není úplně jasné. Když by to člověk chtěl analyzovat, jako že to je produkt jedné skupiny, tak si s tím nějak moc nevystačí, a musí si vypomáhat nějakými trošku ztřeštěnými teoriemi. Myslím, že to je prostě rvačka o moc, kterou nevidíme, ale která na nás doléhá, a velice nás dezorientuje. Čili řeč o chaosu, jak jsi začala, bych řekl, že je naprosto přesná. Konspirační teorie jsou nejlépe dešifrovatelné, protože jsou příliš dokonalé.
Martina: A že to vypadá, že to fakt někdo řídí.
Jan Schneider: Kdysi mi nebožtík Fábera dal na nějaké bezpečnostní konferenci před dvě stě bezpečnostními manažery takovouto otázku, a já se úplně celý zpotil, a pak mě cosi osvítilo a říkal jsem: „Ano, konspirační teorie je příliš dokonalá.“ A navíc odpovídá na otázku, na kterou ses neptala. Oni ti něco podsouvají. Oni ti říkají, kam to má směrovat, a kdo za to může. Teď jsem četl krásnou knížku o fanatismu od francouzského dominikána Candiarda, a ten říká, že tam není prostor pro náhodu, pro chybu, pro něco nepředvídatelného. Tyto teorie vysvětlují všechno do mrtě – a jakmile má někdo takovouto teorii, tak pozor na to.
Martina: Ty se těmito věcmi, teoriemi, zabýváš už dlouhodobě, jak jsem zmiňovala, protože jsi pracoval ve zpravodajských, policejních a vládních službách a složkách. Ty jsi už v roce 2011 napsal recenzi na knihu Naomi Kleinové „Šoková doktrína“, a tam autorka, když tedy budu tebe citovat, vášnivě kritizuje brutální strategii, jež využívá kalamit, katastrof, neštěstí a krizí v privátní prospěch, což je jedna z cest, o kterých se tady budeme dnes bavit. Řekni mi: Co je podstatou této knihy, a proč je tato strategie označovaná za brutální?
Jan Schneider: Tato kritizovaná strategie vychází z programu MKULTRA, což byl program vyvíjený CIA v 50. letech. Na internetu se o tom dá dočíst celkem mnoho podrobností, a odkazů na literaturu, není to nic vymyšleného, bohužel to byla realita. Bylo to, i za pomoci psychotropních látek, používáno na občanech Spojených států bez jejich vědomí, což byl veliký skandál. Když to někdo hledá na internetu, a přehodí to, tak tam najde výraz „církevní komise“, ale to není pravda. Byla to „Church Committee“ ten pán se jmenoval Churche, který, tuším, v 60., 70. letech právě dělali velmi kritickou studii o tom, co vlastně Američané na svých lidech prováděli.
Martina: A o tom píše Naomi Kleinová?
Jan Schneider: Z toho to vychází – z tohoto programu MKULTRA. Je to eliminace, myšlenkové rezistence zavalením dojmy. Čili když si to převedeme do dnešních dnů, tak to vidíme. Bylo zajímavé, že mi Karel Sýs tenkrát poslal otázku. Dělali anketu, jestli vyhrál Orwell se zakazováním, nebo Huxley s převrstvováním. A podle mě vyhrál Huxley 3:0.
Martina: S tím zahlcováním, informacemi, zbytnostmi, odváděním pozornosti?
Jan Schneider: Tím, že všechny alternativní informace jsou k nalezení. Orwell říkal, že jsou zakázané, ale v dnešní době nejsou zakázané, najdeš je na internetu, ale strašně těžko. Je to zavalené tunami, jak to říct, exkrementů.
Martina: Prokousat se tím…
Jan Schneider: Nejde. Skoro nejde.
Martina: A ne ve všech oblastech.
Jan Schneider: Člověk je tak zavalený. A není pravda, že by někdo řekl, že to je zakázané. My si tady můžeme povídat o tom, že to je na internetu – ale kdo to najde? Ano, máš určitou sledovanost…
Martina: Nás najdou.
Jan Schneider: Najdou, ale znám lidi, kteří si ještě teď obtížně pospojují různé zajímavé alternativní programy. Je to přehlcené – informační prostor je přehlcený – a navíc z druhé strany k tomu jde právě druhá složka. Ona říká, že začala s výzkumem styčných bodů super zisku a mega katastrof.
Martina: Super zisků a mega katastof?
Jan Schneider: Čili, že je lidem řečeno: „Jste svobodní lidé, tak se o vás žádný stát nebude starat“. Takže ty se staráš od zubaře, očaře, všechny doktory, daně, pojištění, a máš toho tolik… Jako svobodný člověk se přeci musíš cítit skvostně, že si všechno děláš sama. Akorát nemáš čas hlídat politiky, protože jsi zavalena tolika problémy, které při neřešení můžou pro tebe mít velmi fatální důsledky. Finanční…
Ti, kdo se snaží ovládat druhé lidi a společnost, k tomu mimo jiné využívají skutečné katastrofy, které nafukují, nebo přispívají k jejich vzniku, nebo je zcela vymyslí
Martina: A nemáš čas myslet.
Jan Schneider: Nemáš čas. Večer sedneš k bedně, koukneš na povodně a …
Martina: A řekneš: „Já potřebuji vypláchnout hlavu. Pusť mi tam seriál.“
Jan Schneider: Přesně tak. A tohle je jedna z metod vyvinutých v programu MKULTRA, tedy, že člověk je přehlcen informacemi, že mu to hlava přestane brát, a on nemá čas se zabývat tím, co by měl jako svobodný občan dělat, tedy hlídat své politiky. Lidé nemají čas je hlídat.
Martina: A nerozumí tomu, je to zesložitělé.
Jan Schneider: A navíc využívají metodu zabalit to do všelijakých slov a slůvek, ale dělají při tom opak. A to je na lidi moc, a navíc je toto poznání depresivní, protože to není nic příliš potěšujícího.
Martina: Takže se před tím schovat, utéct, protože to na spoustu lidí působí: „Zachraň se, kdo můžeš“, protože jinak si hlavu zanesu takovým balastem, že už přes to neuvidím vůbec nic hezkého.
Jan Schneider: Možná ne balastem, ale těžkostmi. Jsou to střípky pravdivého poznání, ale jsou hrozně nepříjemné, a to implikuje, že by člověk měl něco dělat, ale on už na to nemá sílu, takže na to rezignuje. A v podstatě na to rezignuje úmyslně, aby si zachoval zdravou hlavu, aby nemlátil ženu, děti, aby se nechoval brutálně v autobuse, aby mu nepracovaly nervy. Člověk, aby si zachoval zbytky psychické konzistence, tak vypne, a začne jet po hladké hladině, která mu nabízí východisko: „Vykašlete se na to. Věřte nám.“
Martina: Jane Schneidře, myslíš, že platí to, co se – mimo jiné – můžeme dočíst v knize Šoková doktrína? Tedy, že protagonisté strategie, o které jsi tady teď hovořil, při nedostatku přirozených katastrof, úmyslně přispívají k jejich vytváření, aby byl veřejný diskusní prostor stále naplněný, aby se stále něco dělo, co nás, pokud možno, zaměstnává, případně odvádí naši pozornost?
Jan Schneider: Přesně tak. Tohle byla jedna z knížek, které mnou velmi otřásly. První – to se přiznám – je kniha Příštích sto let od George Friedmana, kde napsal, že Amerika vyváží destabilizaci. Já jsem si vždycky myslel, že je to komunistická propaganda, a pak mi to napíše analytik CIA. Tuto knížku doporučuji, a upozorňuji, že na internetu je velmi drahá. Je velmi poptávaná, protože je velice pravdivá, a jde to z protistrany.
A tohle je druhá knížka, které jsou knihami do života, které člověk nezapomene, kdy ona najednou definuje to, co člověk cítí, že se s námi dělo po roce 90. Ona tam popisuje různé přírodní katastrofy: Někde v Indickém oceánu bylo cunami, a tam rybáři přijdou o své vesnice. A když se vrátí na pobřeží, tak už se staví hotely, a je to vyvlastněné, a všechno proběhlo podle zákona. Oni prostě měli takové existenční starosti, že neměli čas se o to starat, a najednou se jim tam všechno změnilo, a proběhlo v souladu se zákonem – akorát tito lidé přišli o všechno. Čili to je využití katastrof, jako jsou sopky a podobně, to jsou prostě přírodní věci. A pak jsou věci, které se dají přiživit – než dojdeme k těm, které jsou úplně vymyšlené. Ty také jsou, ale řekl bych, že je to spíš tahle prostřední věc. A to je tvé téma, covid. Ano, byli tady mrtví…
U covidu, a mnoha dalších událostí vidíme, že někdo byl připraven lépe než jiní. Někdo z farmaceutického průmyslu ovládl trh. Když chceme dešifrovat, co se děje – sledujme stopu peněz.
Martina: Já jsem ještě nepoložila otázku.
Jan Schneider: Já to tušil. Ale tyto věci jsou reálné. Teď jde o to, jak se podají, co je bude forzírovat, co se zvýrazní, co zdůrazní, s jakou frekvencí se to bude dělat. Teď mi poslal Petr Bystroň několik set článků v novinách o něm, které vyšly před volbami i po nich. To je přesně jedna z manipulativních technik. Nikdo neřekne…
Martina: Petr Bystroň, AfD – jen pro jistotu připomenu.
Jan Schneider: To samé Vrbětice. Tisíce článků o Vrběticích, a pak najednou, když se zjistí, že nemají nic, co by důkazně obstálo, to najednou vyšumí. Čili tohle je technika zavalení, cunami informací, které jsou nepotvrzené, nebo se potvrzují, jak se říká „kruhem“, tedy že se jeden server odkazuje na druhý, a nikdo neví, kde ten bluf vlastně vzniknul. Takže tím se to vlastně zvýrazní, a percepce lidí je tímto jevem zahlcena, a pod tím se něco lidem podsouvá. Někdo je na to totiž připraven – a tady je velmi dobré sledovat pojišťovny. Pojišťovny třeba ohledně 9/11 před pár lety obnovily šetření pádu Dvojčat jakožto pojistného podvodu. To samé bude zajímavé u Nord Streamu, protože pojišťovny budou fungovat, a bude se tam vyžadovat pojistné plnění, a ony budou muset platit.
Martina: Pojistný podvod pád Dvojčat?
Jan Schneider: Ano. Předposlední majitel chtěl Dvojčata odstřelit, protože byly zoufale prodělečné, a tak žádal po newyorské radnici povolení k odstřelu, což mu nebylo dáno, takže to prodal. A poslední majitel to pojistil proti teroristickým útokům, takže pojišťovny na tom skutečně vykrvácely. Navíc několik týdnů před 11. 9. newyorská burza zjistila mnohonásobné zvýšení obchodu s akciemi dvou dotčených leteckých společností, a pojišťoven, u kterých byly pojištěny. Takže typický znak insider trading. Vyšetřovala to tam komise na Wall Street, a pak to bylo odloženo, že to je…
Martina: Říkají tomu zpravodajci „sapraportská náhoda“?
Jan Schneider: Ano, to jsou prostě takové věci. Někdo se rozhodne zbavit akcií nějakého podniku před tím, než se něco stane. Stejně by to bylo zajímavé ohledně toho, jestli něco nastalo i u Nord Streamu. A tady se bavíme o tom, že jde o superzisky, čili když budeme sledovat stopu peněz – moje oblíbené téma – tak se nemůžeme zase příliš odchýlit od reality, protože o prašulky v podstatě jde. Takže když se budeme bavit o covidu, když se budeme bavit o kdejakých jiných věcech, tak najednou zjistíme, že někdo byl připraven – farmaceutický průmysl, někdo, ne všichni – někdo z nich byl připraven, a někdo ovládl trh, povedlo se mu zvýšit svůj podíl na trhu. Tohleto je velmi zajímavé měřítko, nebo způsob, jak dešifrovat, co se vlastně děje – sledovat stopu peněz.
Martina: Když jsi psal recenzi na knihu Naomi Kleinové „Šoková doktrína“ tak, znova opakuji, jádrem knihy má být analýza situací, při kterých byla využita technologie ovládnutí společnosti šokem a bázní. A ty jsi ve své recenzi upozorňoval na původní armádní doktrínu, která neútočí pouze na vojenské síly, nebo na nepřítele, ale využívá i kolektivní strach, coby zbraň, kterou paralyzuje společnost jako celek. Asociace na terorismus jsou zcela na místě. Teď jsi to vlastně připomněl jinými slovy. A kromě toho jsi řekl, že ovládnutí společnosti šokem a bázní jde realizovat tak, že je buď využito přírodních katastrof, věcí, které se opravdu dějí a které se pak dají nafouknuty, nebo tak, že jsou některé věci zcela vymyšleny.
A ty jsi tady několikrát pro naše posluchače, abych jim to vysvětlila, zmínil covid tabulku. Když jsme se domlouvali na rozhovoru, tak jsme si společně řekli, že právě na covidu, co se týká informací, budeme demonstrovat, jakým způsobem se dá se zprávami, informacemi a manipulací pracovat ve veřejném prostoru. Existuje Bidermanova tabulka, hodně o ní mluvil třeba Jaroslav Bašta, ale o této tabulce jsme také mluvili s Janem Tománkem, a s dalšími. A já připomenu, že tuto tabulku sestavil sociolog Albert Biderman na základě studia technik, které používali Číňané na zajatých vojácích ve válce v Koreji. Amnesty International považuje tuto tabulku za soupis univerzálních mučicích a donucovacích technik. Řekni mi, rozumíš tomu, proč právě tuto tabulku zmiňují mnozí analytici, bývalí politici, diplomaté, v souvislosti s tím, co jsme zažívali za covidu?
Jan Schneider: Protože mnoho těchto jevů zcela automaticky připomíná jednotlivé body z této tabulky. Řekl bych, že v této tabulce ani nejsou ještě všechny techniky, způsoby ovlivňování, ale je tam mnoho z toho, co bylo skutečně použito. Tady je strašně zajímavá věc, na Guantánamu byly používány takzvané pokročilé výslechové metody, včetně waterboardingu, což je tedy veliká prasečina. Tyto metody v podstatě nepřinášejí pravdivé informace.
Lidé byli za covidu manipulováni na jedné straně strachem, a na druhé byli chyceni na ďáblův háček, že když se nechají naočkovat, budou moci dělat, co chtějí, ale jinak ne
Martina: Protože skrze ně lze vymoci různá falešná přiznání?
Jan Schneider: Přesně tak. Dotyčný člověk řekne cokoliv, aby to přestalo. Čili spoléhat na to, že se použitím těchto technik, manipulativních technik, něco dozvíme – to nelze. Tyto techniky jsou skutečně k ovládnutí člověka, ale mučitel se nedozví nic nového, mučitel pouze podřídí osobnost, rozlouskne ji, zničí osobnost vyslýchaného, aby mu byla po vůli. Říkat, a slibovat si od toho, že by na Guantánamu bylo těmito technikami dosaženo nějakých pravdivých informací, je naprosto nesmyslný.
Martina: Pravděpodobně ani v Korejské válce.
Jan Schneider: Ani v Korejské válce. Ani ne u nás v 50. letech. V procesu se Slánským, spánková deprivace – to používali na Guantanámu. Biderman spánkovou deprivaci ve své tabulce nemá, a tu považuji za opravdu velmi zločinnou techniku, protože to je pro normálního člověka něco nepředstavitelného. Ale stejně nedosáhli nic pravdivého. Lidé se pouze podvolili, protože tam šlo o už jenom o pud sebezáchovy, který zapracoval.
Rabín Schneider zapoměl dodat, že prázdnota tohoto zežidovaného světa je zákonitá, právě pro tu zežidovanost. Bezduché pažravé loupeživé hmotařství je triumf babylonského židovského ideálu.
Zdravím.
Děkuji za informace a zajímavě formulované vhledy do reality. Po přečtení knihy 1984 a knihy Farma zvířat…je více jasné v čem jsme…
Pan Schneider je vynikající jako vždy. Pro mě současně jeho osoba slouží jako jakýsi lakmusový papírek – pokud se neobjevuje na obrazovce tzv. veřejnoprávní televize, tak si nedělám žádné iluze o podstatě existujícího režimu. 🙂
📌
Tak uz to zaclo 🙁 Tommy Robinson byl uveznen na 18 mesicu. Pavel Durov je zadrzen (sedi).
Chci vedet jmena soudcu, policajtu a kazdeho, kdo se postaral o jejich destrukci.
K te totalite a totalitnim praktikam (hysterii)…
Dnes do autobusu, kde ridici nevpousti striktne nikoho bez jizdenky (od 50′ let minuleho stoleti – tedy pres 80 let) – jizdenka se vzdy kupuje (prokazuje) u ridice, na me dnes vlitnul KONTROLOR (zmetci). Vydesil me. Lide zbledli, byli zarazeni. Pozadoval kontrolu, ze mam jizdne, bez ktereho se nevpousti do autobusu.
V zamestnani se sikanuji lide nesmyslnymi a vylozene trestajicimi ukoly. Sadismus.
Není válka jako válka. Civilizace včetně té západní vznikaly na vyhraných dobyvačných válkách, zabrání země a vykořisťování podrobených obyvatel. Končily po prohraných válkách, zabrání země a vykořisťování jejich obyvatel.
Čas je jen jeden z důvodů proč lidé nemohou hlídat politiky. Lidé mají o politicích jen zprostředkované informace. Dodávat lidem zprávy o politicích je úkolem médií. A ta nám zprostředkovávají jen vybranou část informací.
Pan Scneider úžasný jako vždy. Je to skvělý pocit, že jsou lidé, kterým je možno věřit. Děkuji, že mí dáváte sílu psychicky zvládnout současnou situaci.
„Pochybuješ? Jsi nepřítel.“
ONI sú pre mňa nepriatelia – a teda celkom logicky som aj ja ich nepriateľ. A som na to hrdý. A ja nepochybujem. Ja som si istý.
Byť nepriateľom gaunerov je veľmi sympatické.
Pan Schneider úžasný jako vždy. Je to skvělý pocit, že jsou lidé, kterým je možno věřit. Děkuji, že mí dáváte sílu psychicky zvládnout současnou situaci.
K hlídání politiků máme přece média.
Ale jestliže hlavní média o každých parlamentních volbách dělají bezplatnou kampaň pravicovým stranám a ono je to po pravicových vládách horší a horší, tak je s médií očividně něco špatně.
A očividně pomohly vyhrát těm, kteří by bez jejich pomoci nevyhráli, protože tamti druzí byli lepší.
Jestliže se lidé v klíčových okamžicích rozhodují na základě nepřesných nebo lživých informacích, tak není překvapující kam jsme to po 35. letech budování kapitalismu dopracovali.
„Pravicové vlády“? A mohl bych je prosím vidět?
Klausova, Topolánkova, Nečasova, Fialova
Klausova vláda určitě byla pravicová, byť se sociálním aspektem výrazně silnějším než většina následujících levicových vlád.
Trochu se o pravicovost pokoušel i Nečas, ale byl příliš slabý a neměl šanci obstát proti levičácké pijavici přisáté na veřejné rozpočty.
Topolánkova byla spíš vládou mafií, stejně jako třeba Paroubkova či Grossova, než vládou nějaké ideově řízené politické strany. Určitě bych u ní nějakou pravicovost nehledal, na žádný konkrétní pravicový prvek si vzpomenout nemohu (naopak třeba Lisabonská smlouva nebo prodej elektřiny prostř. Lipské „burzy“ jsou typicky levičácké zločiny).
Fialova loutková vláda jenom plní úkoly, které jí dává extremistická levice v EU. To v principu už ani není vláda, ale pouhý protektorát (byť začátky tohoto vlezdobruselství najdeme už ve vládě Špidlově výměnou za dvojí mandát eurokomisaře pro premiéra). Rozhodně ji ale nelze obviňovat z pravičáctví, protože zvyšování veřejných rozpočtů na úkor soukromého vlastnictví, potírání lidských práv na úkor práv skupinových, sexismus, enviromentalismus či rasismus a k tomu ještě cenzura – to jsou typické levičácké úchylky. To jsou zločiny vysloveně antipravičácké. Fiala sice před volbami vedl jakous takous konzervativní rétoriku a tvrdil, že napravo od ODS musí být už jenom zeď, ale dnes je fakticky napravo od ODS i Konečná s jejím Stačilo!.
Na vašich názorech co je pravicové a co levicové (zločiny) je dokonale ukázáno jak jste zpracovaný pravicovou propagandou šířenou desítky let „nezávislými“ „pravdomluvnými“ médii.
Prý Paroubkova či Grossova vláda mafií… Vám ještě nedošlo, že vám lhali??
A jestliže za pravicovost považujete rozkradení státního majetku, volná ruka podvodníkům a podnikavcům – ano, to je přesně pravicová politika reprezentovaná křivákem a podvodníkem Klausem. Na závěr svým kámošům udělil milost.
S větším sociálním adpektem?
To myslíte vážně?
A nebo jste placený k zjištění „hloubky blbosti národa“!!!
“ není překvapující kam jsme to po 35. letech budování kapitalismu dopracovali.“
– 35 let ohrievame slepačie vajcia, ……… a vyliahly sa nám žaby. Čosi sme posrali …..
Nevím, jak štymuje úvodní skepse ke „konspiračním teoriím“, teze o rvačkách o moc, o chaosu, o kombinaci hlouposti, nekvalifikovanosti a neschopnosti s následným povídáním o MKUltra, Friedmanovi, Dvojčatech atd. Pokud tedy pointou nemá být, že za vším je konspirační praxe.
A ještě by mě zajímalo, v kontextu hovorů o 17. listopadu 89, ohledně nesouhlasu, že to někdo vymyslel a zrealizoval – jak si pan Schneider vysvětluje „akci mrtvý Růžička, aka Zifčák“, spolu s relativně čerstvými informacemi, že v čele průvodu, který přivedl průvod na Národní, byli stbáci. Chaos a neumětelství?
Ano, máte pravdu. Nezajímají mě různé konspirační teorie, neboli piklení různých čučkařů. Zajímá mě konspirační praxe – a ta někdy začíná až tam, kde končí fantazie konspiračních ochotníků. — Co se 17.listopadu týče, bylo od počátku jasné, že to bylo nahrané, vždyť to byla akce SSM! A co se Zifčáka týče – nesmíte zapomenout na ten pozoruhodný jev, že se v Mikulandské ulici v ten den odpoledne „zničehonic“ soustředily zásahové jednotky VB! Proč? Stalo se to snad někdy předtím? Jediné shromáždění občanů se odehrávalo na Albertově, skutečně pořádný kus cesty od Národní. Takže nějakému spontánnímu průběhu mohou věřit pouze naivkové. — Nicméně já jsem myslel tím spletením různých zájmů výsledek celého toho vývoje, protože výprask studentů 17.listopadu na Národní byla akce jen jedné partičky, hnané časem, aby předběhla aktivity druhé partičky, a kdoví, kolik jich se ještě chtělo taky projevit. Proto pokládám výsledek za jakousi „vánočku“, spleteninu různých, střídajících se dílčích úspěchů různých dílčích zájmových skupin.
Dovolil bych si předložit teorii, že když občané ČSSR po pádu berlínské zdi a změnách v Polsku i Maďarsku stále odolávali jakékoli společensko-ekonomické změně, dospěli komunističtí funkcionáři k závěru, že v ČSSR si budou muset ten reálný socialismus zbourat sami. Aby mohli moc politickou vyměnit za moc ekonomickou, samozřejmě.
Potom už šlo o soupeření jednotlivých klik, která si jak ustele, aby si mohla pěkně lehnout. Vítězství Václava Klause ve volbách Občanského fóra byl vtip, kterým zlomyslný osud zamíchal šachovnici všech zúčastněných komunistických klik, a pak už se jen potvrzovalo pravidlo o revoluci, která požírá vlastní děti. Protože takovou zlomyslnost by žádný konspirační teoretik nevymyslel ani v tom nejšílenějším snu.
Vánočku připomínala i názorová různost SSM. Přihlašovaly se tam automaticky celé třídy začátkem prvního ročníku, stejně jako před tím do pionýra a později do ROH. Například v Praze, po tom co STB rozehnala burzu kde se prodával západní vinyl, SSM pronajala velký sál, kam se burza přestěhovala. Nikdy jsem neviděl, že by tam Veřejná bezpečnost nebo tajní někoho kontrolovali. V klubech SSM zkoušeli a hráli i ti, co měli potíže vystupovat.
Diky za reakci.
Moc mi to ale nedává smysl. Jak se chcete zabyvat konspirační praxí, když zavrhujete konspirační teorií? To jedině, kdybyste byl té praxe součástí. Ona je přece konspirační proto, že je před veřejností utajována. Takže veřejnosti nezbývá, než o ní teoretizovat. Hledat souvislosti, uniklé střípky pravdy, logické vysvětlení nevysvětlitelného. Samozřejmě, spiklenci to rádi nevidí a bojují proti tomu zahlcením konspiračního prostředí balastem a zjevnými nesmysly.
Jak výše Jetvart správně napsal, v SSM „byli všichni“, takže tam, logicky, byli i, řekněme, „přátelé mírného pokroku v mezích zákona“. SSM nakonec v osmdesátých letech pořádala například i Portu. Chcete říct, že Porta byla „nahraná“?
Mně se právě nezdá, že by „výprask studentů 17.listopadu na Národní byla akce jen jedné partičky,“ Naopak, zdá se mi, že byl neopominutelnou součástí práce jedné konkrétní party, která vše relativně přesně naplánovala a provedla, aby posléze plánovaně předala otěže jiné části téže party. A o tom, že to byl plán dost dobrý a dost dobře provedený, svědčí jeho totální úspěch.
Pokud jinými partičkami myslíte na jedné straně stalinistické komunisty, na druhé straně, řekněme, komunisty reformní, tak obojí byli jen statisty, pozorovateli bez jakýchkoliv šancí něco významného ovlivnit.
Pojem „konspirační teorie“ je tautologický paskvil, vynalezla ho CIA pro potírání informací o atentátu na JFK.
Konspirace je z latinského con spiro, společný dech. Jakmile se dva a více lidí na něčem domluví a dělají to, aniž by o tom řekli ostatním, jde o konspiraci. Mají-li například poradu společníci ve firmě, tak konspirují, čili pojem konspirace je nadbytečný. Pokud jde o o nějaké spiknutí, pak je to prostě spiknutí, netřeba slovo „konspirace“.
Pojem „konspirační teorie“ je oblbovák a paskvil. To je jako s „humanismem“, tehdy ho měl Wenzel Flaschka plnou hubu od rána večera, ale dodnes nikdo neví, co to vlastně je, ten „humanismus“. A takový oblbováků je v mejnstrýmovém „diskurzu“ obrovská hromada. Účel je „tvarování lidských mozků“. Vrchol v tomto oblbování ohýbáním významu slov a ve výrobě nových zmatečných pojmů je již skoro sto let židovská tzv. Frankfurtská škola, v ješívách se vytváření chaosu učí židové od malička.
Moc slov, zato málo skutečného obsahu.
Když se „dva a více lidí na něčem domluví a dělají to, aniž by o tom řekli ostatním“, bylo by to konspirací jedině tehdy, kdyby to bylo namířeno vůči někomu jinému a současně navenek by bylo prezentováno naopak, případně vůbec, nebo i s nějakým klamným manévrem. Když se budou společníci ve firmě dohadovat o fungování vlastní firmy, nikomu jinému do toho nic není (pokud to, například, nebude proti zákonu).
Pokud jde o CIA, ta je v konspiracích mistrem, ačkoli je rozhodně nevynalezla. Je pravdou, že oprášila NÁLEPKU konspiračních teorií a jako maskovací protihru provozuje „zahlcení konspiračního prostředí balastem a zjevnými nesmysly“.
A teď jsem, kvůli Vašemu prázdnému příspěvku, úplně zbytečně napsal ten svůj 🙂
Brilantní, bravo. Pravda v kontextech. Vynikající Schneider.